tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 B³a¿usiak i Szymkowski dominuj± w £odzi

B³a¿usiak i Szymkowski dominuj± w £odzi

Autor: Beavis 2012.12.09, 11:49 5 Drukuj

Tadeusz Błażusiak wygrał otwierającą rundę Mistrzostw Świata w Superenduro, którą odbyła się wczoraj, 8. grudnia w łódzkiej Atlas Arenie

Opierając się ogromnemu bólowi kontuzjowanego ramienia, ale także niespodziewanie wysokiej dyspozycji rywali, Błażusiak zwyciężył dwa z trzech finałowych wyścigów, zdobywają 57. punktów do klasyfikacji generalnej tegorocznej serii.

"Taddy doświadczał ogromnego bólu, to było niesamowite patrzeć na niego jak mimo to ściga się na tak wysokim poziomie. Nie chciał zawieźć polskich fanów i myślę, że nie zawiódł. W teamie nazywamy go Brave Heart" - powiedział po wyścigu szef zespołu RedBull KTM, Alex Doringer. Potwierdził także, że Błażusiak przejdzie przed świętami operację barku, tak by być gotowym na drugą rundę mistrzostw, która odbędzie się na początku 2013 roku.

Na drugim stopniu podium stanął młody talent z fabrycznego zespołu KTMa, Johnny Walker, któremu mimo słabych startów do wyścigu dopisywało szczęście. Zwłaszcza w ostatnim z finałów, kiedy jadący na drugim miejscu David Knight został przyblokowany przez dublowanych zawodników, oddając Walkerowi drugi miejsce. Ostatecznie, jadący na Hondzie Knight uzupełnił podium.

Mistrzostwa Świata Super Enduro:
1. Taddy Błażusiak (KTM) 57pkt
2. Jonny Walker (KTM) 51 pkt
3. David Knight (Honda) 41 pkt
4. Alfredo Gomez (Husaberg) 31 pkt
5. Kornel Nemeth (KTM) 29 pkt

Ze świetnej strony pokazał się Paweł Szymkowski, który wygrał klasyfikację generalną odbywającego się po raz pierwszy Pucharu Świata Juniorów Superenduro. Szymkowski w obydwu wyścigach dał zebranym w Atlas Arenie kibicom wiele emocji, efektownie walcząc ze wspieranym przez KTMa Włochem Giacomo Redondim. Paweł stanął na najwyższym stopniu podium przed jadącym na Gas-Gasie Brytyjczykiem Danny McCanny i wspomnianym Redondim, tym samym zostając liderem klasyfikacji generalnej. Miło było zobaczyć uśmiech na twarzy młodego Polaka, kiedy - pewnie po raz pierwszy w życiu - otrzymał zapierający dech w piersiach aplauz od wielotysięcznej widowni zgromadzonej w hali.