tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Michael Walkner wystartuje w Mistrzostwach wiata Hard Enduro w barwach GASGAS
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Michael Walkner wystartuje w Mistrzostwach wiata Hard Enduro w barwach GASGAS

Autor: Dominika Jochymska 2021.02.24, 12:12 Drukuj

Zespół GASGAS Factory Racing ogłosił, że austriacki zawodnik enduro Michael Walkner dołączy do Tadeusza Błażusiaka jako oficjalnie wspierany kierowca w klasie Junior w Mistrzostwach Świata Hard Enduro 2021 (HEWC).

Młody austriacki zawodnik, który na co dzień jest oficjalnym kierowcą testowym austriackiego producenta, zostanie trzecim oficjalnym zawodnikiem enduro w zespole, który niedawno ogłosił angaż mistrza świata klasy E1 Andrei Verony w Mistrzostwach Świata EnduroGP.

NAS Analytics TAG

Jako pełen pasji zawodnik, z międzynarodowym doświadczeniem w hard enduro, Michael będzie nadal pełnił swoją rolę oficjalnego zawodnika testowego i rozwojowego marki, jednocześnie otrzymując pełne wsparcie jako junior w GASGAS Factory Racing.

Stawiając sobie za cel zostanie jednym z czołowych zawodników hard enduro, 23-latek weźmie udział w Mistrzostwach Świata Hard Enduro w 2021 roku i zdobędzie cenne doświadczenie, a jednocześnie będzie miał okazję dalej rozwijać swoje umiejętności w hard enduro. Michael będzie rywalizował na dwusuwowym EC 300.

Ze względu na fakt, że Mistrzostw Świata Hard Enduro ruszą dopiero za kilka miesięcy, Michael najpierw wystartuje w pierwszych dwóch rundach Mistrzostw Włoch w Enduro w marcu. Wykorzystując zawody do ponownego zaznajomienia się ze środowiskiem wyścigowym, będzie również pracować nad swoją prędkością. Później, Austriak skieruje swoją uwagę na pierwszą rundę Mistrzostw Świata Hard Enduro, która jest zaplanowana na 7-9 maja w Portugalii.

Michael Walkner: - To dla mnie bardzo ekscytujące. Jeżdżę na motocyklach GASGAS prawie codziennie, więc możliwość ścigania się dla marki, to prawdziwy zaszczyt. Ostatnio razem z Andreą Veroną - aktualnym Mistrzem Świata Enduro1 - testowałem ustawienia zawieszenia, co było moim pierwszym dużym sprawdzianem w tak profesjonalnym środowisku. Wiele się nauczyłem i właśnie przez te kilka dni zdecydowałem, że chcę dać z siebie wszystko w wyścigach. Będę miał mały zespół, tylko ja, moja rodzina, wsparcie ze strony GASGAS i innych partnerów, ale będzie super. W przeszłości miałem kilka małych sukcesów tylko z moją rodziną, która mnie wspierała, więc teraz przy wsparciu GASGAS jestem podekscytowany, aby zobaczyć, jak mogę się rozwinąć. Myślenie o tytule mistrzowskim w tej chwili byłoby przedwczesne, ale to zdecydowanie mój cel długoterminowy. Na pewno w 2021 roku to mało prawdopodobne, ale celem końcowym jest bycie jednym z najlepszych zawodników. Chcę dać z siebie wszystko i jak najlepiej wykorzystać tę szansę. Nie mogę się doczekać pierwszej rundy.

Fabio Farioli - manager zespołu GASGAS Factory Racing Enduro: - Wspieranie Michaela jako oficjalnego juniora GASGAS Factory Racing daje mu zaplecze, którego potrzebuje, aby konkurować na wyższym poziomie. Wiemy, że ma talent i chęć doskonalenia się, jest młody i bardzo zmotywowany, a także ma już pewne międzynarodowe doświadczenie w wyścigach, więc nie możemy się doczekać, aby obserwować jego postępy wraz z trwaniem roku. Nie stawiamy Michaelowi wielkich oczekiwań, po prostu chcemy pomóc mu rozwinąć jego talent i umożliwić mu wzięcie udziału w Mistrzostwach Świata Hard Enduro z odpowiednim poziomem wsparcia technicznego.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr