tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Marquez, Pedrosa, Rossi i Lorenzo w Ice Bucket Challenge
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Marquez, Pedrosa, Rossi i Lorenzo w Ice Bucket Challenge

Autor: Bartosz Marcinkowski 2014.08.21, 11:30 1 Drukuj

Marc Marquez, Dani Pedrosa, Valentino Rossi i Jorge Lorenzo przyłączyli się do sportowców i celebrytów biorąc udział w akcji Ice Bucket Challenge (w Polsce znanej jako Splash). Celem tej inicjatywy jest podniesienie międzynarodowej świadomości o istnieniu choroby ALS, czyli stwardnienia zanikowego bocznego, która dotyka coraz więcej osób na świecie. Na chwilę obecną nie ma leku przeciwdziałającego ALS.

W ramach akcji osoba wyzwana ma za zadanie oblać się zimną wodą po czym wyznaczyć kolejne trzy osoby. Nominowani muszą powtórzyć czynność w ciągu 48-godzin. Jeżeli tego nie zrobią, muszą przekazać 100 dolarów wskazanej organizacji charytatywnej zajmującej się chorymi na stwardnienie zanikowe boczne. Jeśli zaś skończą w terminie, mogą wpłacić jedynie 10 dolarów. Dzięki tej inicjatywie na koncie organizacji charytatywnej znalazło się już około 30 milionów dolarów.

Pierwszy do akcji przyłączył się Jorge Lorenzo, który nominował swoich kolegów - Valentino Rossiego, Marca Marqueza i Daniego Pedrose.

Marc Marquez nominował piłkarza Andreasa Iniestę, tenisistę Rafaela Nadala i koszykarza Paula Gasola.

Dani Pedrosa rzucił wyzwanie kolarzowi Alberto Contadorowi I dziennikarce Larze Alvarez.

Rossi nominował Toniego Cairoli, piłkarza Marco Materazziego, Cesare Cremoniniego i Dj Ralf.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:gold 22/08/2014 08:24

Bardzo fajna inicjatywa!

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę