tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Małe maszyny, wielkie show! Widowiskowa jazda na Torze Głażewo NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Małe maszyny, wielkie show! Widowiskowa jazda na Torze Głażewo

Autor: Materiał partnera 2018.09.05, 10:11 Drukuj

Kolejna runda Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018 za nami. Teraz przed riderami wielki finał, który odbędzie się 28 października. 

 Poziom jazdy wzrasta w zatrważającym tempie, gdybym miał wystąpić na ostatniej rundzie, musiałbym trochę potrenować - śmieje się trener motocrossu, Marcin Wójcik. Progres widać gołym okiem, ale nie tylko efektowna jazda się liczy. Warto spojrzeć na czasy z początku sezonu i to, jak zawodnicy przyspieszyli teraz. Jest to wielki przeskok, zawodnicy coraz mocniej kładą się w zakręty i wycinają coraz większe koleiny, co też świadczy o prędkości i otwieraniu gazu.

 W III rundzie Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018 wzięło udział 54 zawodników oraz dzieci z jazd pokazowych od 6 roku życia. 

 W tym momencie na linii startowej naszych zawodów pojawiają się już zawodnicy z całego kraju - mówi Łukasz Pawlikowski, organizator. To oczywiście bardzo cieszy, że właśnie tu, w Głażewie, możemy popularyzować aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży, robić coś dla całych rodzin, a przede wszystkim patrzeć na ogromny rozwój dyscypliny i zawodników. Dzięki regularnym szkoleniom poziom jazdy jest coraz wyższy, a my liczymy, że o odkrytych na torze w Głażewie talentach usłyszy cały świat. 

Dzieci i młodzież, a także dorośli startujący w zawodach na mini-motocyklach pit bike, rywalizowali w sześciu klasach. Najmłodsze dzieci jeżdżą w klasie Stock 90 i są to już nawet ośmiolatkowie, którzy jeżdżą z licencją zawodniczą Polskiego Związku Motorowego. Kolejne klasy to Stock 125, Stock 150 MX, Stock 150 Pro, kobieca Pit Ladies i najmocniejsze maszyny: Super Pit.

 Po raz pierwszy rozdane zostały również Puchary Wójta. Bardzo się cieszę, że mieszkańcy naszej gminy spędzają aktywnie wolne popołudnie, zarówno startując w zawodach, jak i kibicując - mówił podczas zawodów wójt gminy Unisław, Jakub Danielewicz. Tor Głażewo sławi naszą gminę na cały kraj, za co serdecznie dziękuję, a wszystkim zawodnikom życzę sukcesów. Cieszę się również, że mogłem wręczyć puchary dla najlepszych reprezentantów naszej gminy.

Puchary Wójta Gminy powędrowały do najlepszych zawodników w każdej klasie. 

Kolejno byli to: Stock 90: Bartosz Pawlikowski, Stock 125: Marcel Kowalski, Stock 150 MX: Hubert Paduch, Pit Ladies: Daria Leba, Stock 150 Pro: Kacper Rabikowski , Super Pit: Dariusz Leba.

 Najbliższe zawody, a zarazem finałowa runda odbędą się 28 października. Swoich sił spróbować może każdy, ponieważ na torze funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu. Wystarczy umówić się pod nr telefonu: 693058132. Zapraszamy!

 

Wyniki III rundy Bud-Rem-Stal Pit Bike Cup 2018

 

Stock 90

1. Maksymilian Pawełczak 

2. Oskar Rumiński 

3. Michał Valyavskyy

 

Stock 125

1. Mateusz Affelt 

2. Oliwier Kaźmierski 

3. Antoni Prowadzisz 

 

Stock 150 MX

1. Cyprian Bieliński

2.Kamil Zima 

3.Hubert Paduch

 

Pit Ladies

1. Daria Leba

2. Aleksandra Turno 

3. Helena Wójcik 

 

Stock 150 Pro

1. Kacper Rabikowski 

2. Mateusz Lampkowski

3. Piotr Drypa 

 

Super Pit

1. Dariusz Leba

2. Denis Zieliński

3. Jakub Jastrzębski 

 

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę