tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Majwka 2020. Jakie przepisy, czy wolno wyjecha, za co mandaty, jaka pogoda
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Majwka 2020. Jakie przepisy, czy wolno wyjecha, za co mandaty, jaka pogoda

Autor: Raff 2020.04.30, 09:23 1 Drukuj

Majówka 2020 staje się faktem. W tym roku niestety będzie bardzo krótka - bo wolne dni niemal idealnie wpasowują się w weekend, ale mimo wszystko warto objuczyć maszyny i ruszyć w trasę. Byle z rozwagą!

Najważniejsza sprawa - bezpieczeństwo. Wielu kierowców nie tylko po zimie zapomniało o tym, że motocykliści to pełnoprawni uczestnicy ruchu, ale zapomniało jak się jeździ w ogóle! Długi okres ograniczeń w przemieszczaniu się spowodował, że wzrosła liczba jeżdżących chaotycznie, roztargnionych puszkarzy. Pamiętajmy o tym planując manewry. Policja zapowiedziała wzmożone kontrole, a zatem, by nie wrócić z wyjazdu z pamiętkowym papierem, uważajmy ma prawy nadgarstek.

NAS Analytics TAG

Jakie przepisy? Możemy jeździć rekreacyjnie, ograniczenia w przemieszczaniu się zniesiono. Bez problemu można wybrać się zatem w dowolne miejsce Polski. Czy hotele będą otwarte? niestety nie, hotele będą otwierane dopiero po tym weekendzie, dlatego musimy liczyć na gościnność znajomych, rodziny lub czarny rynek usług noclegowych.

Legalne jest również biwakowanie, a zatem długi weekend majowy to wymarzona okazja by spędzić kilka nocy pod namiotem. Jeśli jeszcze nie próbowaliście takiej formy noclegu, może się okazać, że ją pokochacie tak, jak my!

Brak ograniczeń w przemieszczaniu się nie oznacza, że nie możemy dostać mandatu. Pomijając oczywiście ten standardowy - za przekroczenie prędkości, policja może wręczyć nam mandat również za brak maseczki w miejscu publicznym lub za niestosowanie zasady 2-metrowego odstępu. Przypominamy - kask, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, jest wprawdzie alternatywą dla maseczki, ale kiedy go zdejmujemy, jesteśmy zobowiązani zakrywać usta i nos.

Gdzie jechać? Tę decyzję każdy z nas podejmuje sam, Polska jest pełna wspaniałych miejsc. Nie polecamy wyjazdów za granicę, ponieważ po powrocie trzeba będzie spędzić 14 dni w kwarantannie. Zamiast tego, lepiej wybrać jakiś piękny kierunek w Polsce - Jurę Krakowsko-Częstochowską, Suwalszczyznę, Bieszczady lub Kotlinę Kłodzką. Propozycje fajnych, motocyklowych tras na majówkę znajdziecie w naszym artykule.

Jaka pogoda na majówkę? Nie będzie źle, synoptycy zapowiadają wprawdzie przelotne opady i zachmurzenie duże, ale temperatura ma utrzymywać się w granicach 13 a 18 stopni Celsjusza.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr