tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ma 95 lat i nadal startuje w wycigach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ma 95 lat i nadal startuje w wycigach

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.12.05, 12:23 Drukuj

Ed Fisher, który swoją przygodę z motocyklami rozpoczął w wieku 16 lat, nadal jest czynnym motocyklistą. Zobaczcie film o prawdziwej miłości do motocykli.

Ed Fisher ma 95 lat, jest weteranem II wojny światowej i figuruje w hali sław AMA. Ed Fisher, znany także jako Fast Eddie, rozpoczął swoją karierę wyścigową jako zawodnik teamu fabrycznego marki Indian. Pierwszy raz wsiadł na motocykl w wieku 16 lat i dosiadał wtedy modelu Indian Scout Pony z 1941 roku. Podczas II wojny światowej Fisher był mechanikiem motocyklowym.

NAS Analytics TAG


W latach 50. związał się z marką Triumph, również jako zawodnik fabryczny i zapisał się na kartach wyścigowej historii zwycięstwem w Lanconia 100-Mile National Championship. Różnica pomiędzy zawodnikami na mecie była tak mała, że ostateczne wyniki ogłoszono dopiero kilka miesięcy po wyścigu.

Krótki film dokumentalny "Fast Eddie" to jedna z niewielu, jeśli nie jedyna okazja żeby poznać Szybkiego Eddiego, ponieważ w internecie nie ma zbyt wielu informacji. Ed Fisher mieszka obecnie w Pensylwanii, gdzie pielęgnuje swoje gospodarstwo rolne i oczywiście pasję do motocykli. W jego kolekcji znajdują się zabytkowe maszyny wielu marek, a sam Szybki Eddie regularnie ich dosiada, a także startuje w amatorskich wyścigach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr