tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MV Agusta chce podbić Indie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MV Agusta chce podbić Indie

Autor: Beavis 2015.06.30, 12:11 Drukuj

Kupiona przez AMG MV Agusta rozwija skrzydła. MV chce wrócić na indyjski rynek. Po plotkach dotyczących wskrzeszenia Cagivy, dotarła do nas kolejna porcja mniej lub bardziej sprawdzonych informacji.

Lokalne indyjskie media podają, że MV Agusta chce wznowić współpracę z firmą Kinetic India, tą samą, która produkowała ramy do Cagivy Mito 125 w latach ’90. Całkiem niedawno informowaliśmy o możliwości wskrzeszenia Cagivy, po tym jak głośno rozważał taką możliwość Giorgio Girelli, v-ce prezydent MV Agusty. Girelli zakłada, że Cagiva miałaby się odrodzić jako marka offroadowa, ale moim zdaniem dużo sensowniejsze byłoby ulokowanie jej w segmencie motocykli budżetowych o małej pojemności.

NAS Analytics TAG

Według mnie istnieją dwa scenariusze: w pierwszym MV korzysta z indyjskiego partnera przy dystrybucji swoich motocykli. W drugim, dużo bardziej ekscytującym, MV pracuje nad wskrzeszeniem Cagivy, która byłaby produkowana w Indiach. Obydwa są równie prawdopodobne. 

Po 3. latach nieobecności także Ducati wróciło na indyjski rynek. Tym razem nie poprzez prywatnego importera, ale dzięki firmie-córce Ducati India Ltd. Siedziba dealera z New Delhi jest największą na świecie, co tylko potwierdza chłonność Indii na pojazdy klasy premium. Czy jednak dla MV nie byłoby lepszym rozwiązaniem produkowanie małopojemnościowych motocykli pod mocną marką? Na tą chwilę ciężko powiedzieć. 

Foto: Archiwum

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę