tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Listonosz na zwolnieniu lekarskim brał udział w wyścigach motocyklowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Listonosz na zwolnieniu lekarskim brał udział w wyścigach motocyklowych

Autor: Konrad Bartnik 2018.03.27, 16:45 1 Drukuj

Kiedy przytłacza nas nadmiar obowiązków, wygórowane oczekiwania szefostwa i trudni klienci, powstaje ogromna pokusa wyrobienia sobie przepustki do krainy zapomnienia, znanej powszechnie jako L4. Wielki Brat patrzy, więc w czasie trwania zwolnienia raczej nie wykonujemy nieprzemyślanych ruchów, takich jak wielokrotne starty w wyścigach motocyklowych.

Były już pracownik amerykańskiej poczty w stanie Ohio, Jerry French, w lutym 2011 roku przewrócił się na lodzie i zwichnął kolano. Złożył wniosek o zwolnienie lekarskie i przez rok nie chodził do pracy, jednocześnie pobierając wynagrodzenie ze specjalnego funduszu pracowniczego. W dramatyczny sposób opisywał swoje objawy badającym go lekarzom - określał poziom codziennego bólu jako na 8/10 w systemie 24/7. Mówiąc krótko - prawdziwe piekło.

__________________________________________

Po upływie okresu zwolnienia French złożył wniosek o kolejne, popierając go kilkoma kolejnymi opiniami lekarskimi.. Na spotkaniu z szefostwem opisał swoją sytuację jako kompletną niezdolność do dłuższego chodzenia, wchodzenia po schodach i podnoszenia ciężarów, a nawet wykonywania codziennych czynności, takich jak zakładanie skarpetek czy tankowanie i jazda samochodem. Na pierwszy rzut oka kondycja fizyczna listonosza zupełnie nie odpowiadała jego twierdzeniom, a jednocześnie powszechnie znana była jego ogromna pasja do motocykli. Wysłano więc kilku agentów, którzy przez jakiś czas obserwowali codzienne zajęcia Frencha.

Ustalono, że w czasie kilkunastu miesięcy pobierania zasiłku wziął on udział w 35 wyścigach motocyklowych oraz jednym samochodowym, na torach położonych w stanach Ohio oraz Indiana. Co więcej, ładował motocykle na przyczepę, tankował je oraz nosił ciężkie elementy wyposażenia. Poza oczywistą utratą pracy, został postawiony przed sądem od zarzutem oszustwa i przywłaszczenia łącznej sumy prawie 94 tysięcy dolarów. Jego proces właśnie się toczy. Źródła milczą na temat fachowości lekarzy wystawiających mu opinie.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę