tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Liczba mandatów może drastycznie wzrosnąć. Powodem warszawscy aktywiści NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Liczba mandatów może drastycznie wzrosnąć. Powodem warszawscy aktywiści

Autor: Raff 2019.10.16, 12:19 3 Drukuj

Niewydolność Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD), które zarządza siecią fotoradarów w Polsce powoduje, że wiele urządzeń rejestruje wykroczenia znacznie powyżej dozwolonego limitu prędkości. To nie podoba się warszawskim aktywistom, którzy złożyli w tej sprawie doniesienie do prokuratury.

Jak pisaliśmy we wrześniu, Główny Inspektorat Transportu Drogowego został dosłownie zmiażdżony raportem NIK, który wskazał na liczne niedociągnięcia i zaniedbania w obsłudze systemu CANARD. Główne zarzuty dotyczyły Odcinkowego Pomiaru Prędkości. Kontrolerzy stwierdzili, że połowa zarejestrowanych wykroczeń nie jest procedowana, a inspektorzy, aby nie utonąć w dokumentacji, ustawiają urządzenia z tolerancją nawet 30 km/h ponad limit.

NAS Analytics TAG

Ta ostatnia praktyka nie spodobała się aktywistom ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Jak twierdzą, GITD świadomie odpuszczając karanie kierowców, przekraczających prędkość, działa na szkodę bezpieczeństwa i budżetu Państwa. Obliczono, że działania GITD mogły przynieść nawet 2,8 mld zł straty. Stowarzyszenie złożyło do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa. 

Finał tej sprawy jest dość łatwy do przewidzenia - GITD zostanie najprawdopodobniej zmuszone do ustawiania limitów już od 5 km/h ponad ograniczenie. Jeśli inspekcja zostanie także odpowiednio dofinansowana, możemy spodziewać się gwałtownego wzrostu mandatów z fotoradarów i OPP.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę