tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kursy reedukacyjne najwcześniej w 2024 roku. Rafał Weber rozwiewa wątpliwości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kursy reedukacyjne najwcześniej w 2024 roku. Rafał Weber rozwiewa wątpliwości

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.01.05, 12:12 Drukuj

Rafał Weber był gościem programu "Rozmowy w południe" w RMF FM, gdzie opowiadał o kursach reedukacyjnych i nie ma dobrych wiadomości dla kierowców. Choć przepisy istnieją od 2011 r., to wraz ze zmianami w prawie kursy w starej formule zniknęły, a nowe nie pojawią się zbyt szybko.

W programie radia RMF FM wiceminister Rafał Weber powiedział, że kursy reedukacyjne wrócą "(...) kiedy minister właściwy do spraw informatyzacji wyda komunikat, w którym stwierdzi gotowość systemu CEPiK do tego, aby takie kursy reedukacyjne realizować." Dodał też, że na pewno nie wydarzy się to w tym roku, a więc po przekroczeniu limitu 24 pkt. karnych kierowcy będą musieli ponownie zdawać egzamin i jeśli zdadzą za pierwszym razem, to nie stracą uprawnień.

NAS Analytics TAG

Już w listopadzie pojawiły się pierwsze konkretne informacje dotyczące nowej formuły kursów. Zakłada ona, że kierowca będzie musiał zapłacić 500 zł i odbyć 21 godzin zajęć podzielonych na 7 godzin lekcyjnych każdego dnia. Zajęcia będą obowiązkowe dla kierowców, którzy przekroczyli limit 24 pkt. karnych lub 20 pkt. w przypadku kierowców posiadających prawo jazdy krócej niż rok.

W grudniu optymizm został zgaszony informacją, że w rozporządzeniu dotyczącym kursów reedukacyjnych nie podano terminu wejścia w życie nowych zasad. Hamulcem jest CEPiK 2.0, którego uruchomienie jest przekładane od 2016 r. Na antenie RMF FM Rafał Weber wypowiedział się również na temat kosztu takiego kursu i zasugerował, że jest to kwestia dyskusyjna, więc być może kierowcy zapłacą więcej niż 500 zł, o których mówi się obecnie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę