tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kuba Piątek: "Jak coś takiego ma się przytrafić to przytrafi się mnie..." NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kuba Piątek: "Jak coś takiego ma się przytrafić to przytrafi się mnie..."

Autor: Beavis 2016.01.11, 14:07 Drukuj

Zawodnik Orlen Team opowiada o tym jak rwąca rzeka porwała go wraz z motocyklem.

Jeśli śledzicie tegoroczną rywalizację Rajdu Dakar to wiecie, że zawodnicy wczoraj mięli czas na zasłużony odpoczynek, a w momencie pisania tego artykułu pierwsi motocykliści startują do 8. etapu.

NAS Analytics TAG

W sobotę podczas 7. odcinka specjalnego pogoda raz kolejny pokrzyżowała plany organizatorom, wymuszając odwołanie drugiej części etapu. Nie odwołano go jednak od razu, a dopiero po sygnałach od startujących motocyklistów. Jednym z takich sygnałów była niebezpieczna sytuacja w której znalazł się Kuba Piątek:

Tuż przed startem drugiej części podzielonego dziś odcinka specjalnego zaczęło mocniej padać. Na ósmym kilometrze przez trasę zaczęła płynąć rzeka. Nurt był bardzo rwący. Wszedłem w rzekę z motocyklem, żeby przepchać go na drugą stronę. Woda przewróciła mnie razem z motocyklem i porwała go ze sobą. Motocykl przepłynął jakieś dwadzieścia metrów, zahaczył o coś i zatrzymał się. Nie zdążył spaść do wodospadu, który był kawałek dalej. Miałem szczęście w nieszczęściu. Jak zobaczył to jadący za mną zawodnik, zawrócił wszystkich pozostałych i wrócili na start. Byłem ostatnim, który pojechał w tych warunkach. Zaraz potem drugą część etapu odwołano. Nawet udało się odpalić zalany motocykl, przejechałem nim jeszcze dwa kilometry, ale później stanął i już nie był w stanie jechać. Już takie moje szczęście, jak coś takiego ma się przytrafić, to przytrafi się mnie. Zawodnik przede mną przejechał bezproblemowo, a ja startowałem dwie minuty po nim i już się nie dało - relacjonował motocyklista Orlen Team.

Kuba dziś wystartował jako 28. zawodnik wśród motocyklistów, na chwilę obecną nie opublikowano jeszcze czasów z pierwszego punktu kontrolnego. Stawkę otwiera Antoine Meo, zwycięzca sobotniego ścigania. W generalce walka rozgrywa się pomiędzy Paulo Goncalvesem i Toby Price’m. Ten pierwszy jest co raz bliżej pokonania hegemoni KTM-a w Rajdzie Dakar, nawet jeśli do mety jeszcze długa droga.

Ósmy, właśnie rozpoczęty etap z Salty do Belen może być jednym z decydujących - rajd po raz pierwszy w tym roku wjeżdża na wydmy. Rajdowcy będą mięli do pokonania 394 km odcinka specjalnego i drugie tyle na dojazdówkach. Będzie to bez wątpienia test dla debiutującego w Dakarze Kuby Piątka, ale nie tylko dla niego.

Wśród kierowców samochodów do tej pory rywalizacja była zdominowana przez Peugeot’y. Mimo to zawodnicy Mini nie okazywali zbędnych emocji, mówiąc wprost - Dakar wygrywa i przegrywa się na wydmach. Takiego zdania jest najwyższej sklasyfikowany zawodnik Mini, Nasser Al-Attiyah:

Myślę, że bez problemu mogę pokonać Peugeoty na piasku. Mamy mocny samochód i wierzę w siebie, bo bardzo dobrze czuję się na takim podłoży. Mathieu jest świetnym nawigatorem, więc razem zrobimy wszystko w tym tygodniu, żeby Mini było w pierwszej trójce, a optymalnie - komentował Katarczyk. Nasser do nadrobienia ma 17. minut. Pozostaje czekać i patrzeć jak radzić na piaskach będą sobie napędzane na jedną oś buggy francuskiej marki.

Więcej informacji na temat Rajdu Dakar znajdziecie na bieżąco na stronach Ścigacz.pl.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę