tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kocowe odliczanie do Freestyle Heroes. Kto wystpi w Tauron Arenie Krakw?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kocowe odliczanie do Freestyle Heroes. Kto wystpi w Tauron Arenie Krakw?

Autor: Informacja prasowa 2024.02.09, 12:19 Drukuj

Już tylko tydzień pozostał do wyjątkowego spektaklu, który odbędzie w Tauron Arenie Kraków. Organizatorzy Freestyle Heroes odsłonili karty i zdradzili nazwiska 22 specjalistów od podniebnych lotów na rowerach, motocyklach, quadach i hulajnogach, którzy w sobotni wieczór 17 lutego postarają się zachwycić nas swoimi umiejętnościami.

Dwugodzinny pokaz, który przeczy prawom grawitacji - tak w krótkich słowach można opisać to, co będzie się działo podczas szóstej edycji Freestyle Heroes. Wcześniej ewolucje wykonywane przez sportowców można było śledzić w Gliwicach i Gdańsku - tym razem spektakl po raz pierwszy zagości w Krakowie. I będzie na co popatrzeć!

Advertisement
NAS Analytics TAG

W czwartek poznaliśmy pełną listę zawodników, którzy zaprezentują się 17 lutego w Tauron Arenie Kraków. Jest to absolutna europejska i światowa czołówka w poszczególnych konkurencjach. Ewolucje na motocyklach, quadach, rowerach, hulajnogach oraz rolkach będą wykonywać zarówno Polacy, jak i reprezentanci Niemiec, Czech, Słowenii, czy Włoch.

W jednej z najbardziej spektakularny konkurencji - akrobacjach wykonywanych na motocyklach FMX zobaczymy między innymi Filipa Podmola. To nazwisko w świecie freestyle motocrossu jest doskonale znane, bo wspomniany zawodnik idzie śladami ojca oraz starszego brata Libora. Odbierając nauki u słynnego Robbiego Maddisona zapracował już na miejsce w światowej czołówce. O jego talencie świadczy fakt, że już w debiucie na mistrzostwach Europy uplasował się na czwartym miejscu.

Ales Rozman jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych specjalistów od wysokich lotów na quadzie. Każdy kto kiedykolwiek usiadł na czterokołowcu wie, że prowadzenie go nie jest tak proste, jakby się mogło wydawać. A co dopiero wykonywanie nim salta w tył na wysokości kilku metrów nad ziemią. Słoweniec pod tym względem jest absolutnym artystą.

Podobnie jak Bart Oskroba, który uczynił sztukę z jazdy na hulajnodze. Sztukę, którą doprowadził do mistrzostwa, ponieważ ma na swoim koncie srebro World Skate Games. W finale uległ wtedy brytyjskiemu rywalowi o zaledwie 0,7 punktu. Ten zawodnik lubi budować napięcie, więc kibice mogą być pewni, że jeśli już przy pierwszych jego ewolucjach otworzą szeroko oczy, to podczas finałowych będą przecierać je z niedowierzaniem.

Miłośnicy sportów akcji z pewnością ostrzą sobie również zęby na występ braci Godziek. To młodszy Dawid zaraził starszego brata Szymona pasją do MTB Fresstyle i obecnie obaj zaliczani są do ścisłej elity. Każdy kto widział to co prezentują podczas zawodów w amerykańskich kanionach, już wie, czego może się spodziewać po Freestyle Heroes. Ich zwycięstwa w międzynarodowych zawodach pod różnymi szerokościami geograficznymi trudno zliczyć. Warto też wspomnieć, że Szymon jako pierwszy w historii wykonał na zawodach ultra trudny trick o nazwie "tsunami flip", natomiast Dawid może pochwalić się pierwszym "twisterem" na BMX.

Na Freestyle Heroes nie zabraknie też pierwiastka kobiecego. Na rowerze MTB zaprezentuje się Natalia Niedźwiedź, która podobnie jak inny z zawodników - Patryk Teul - znalazła się niedawno w reprezentacji Polski BMX na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 i wciąż walczy o kwalifikację olimpijską. Kibice, którzy nie mieli okazji oglądać jej jazdy na torze w Krzeszowicach powinni bez dwóch zdań pojawić się w Tauron Arenie.

Freestyle Heroes odbędzie się w Krakowie w sobotę 17 lutego. O 17:00 rozpocznie się "pit party" czyli spotkanie kibiców z zawodnikami na płycie areny.  Po godzinie główni bohaterowie wieczoru udadzą się na przygotowania, by o 19:00 rozpocząć pierwszy akt tego niezwykłego spektaklu.

Zawodnicy na Freestyle Heroes:
FMX: Filip Podmol, Marcin Łukaszczyk, Matej Cesak, Mikołaj Tempka, Radek Bilek, Tobias Finck
ATV: Ales Rozman, Filippo Rossetto
MTB: Dawid Godziek, Szymon Godziek, Dan Miller, Daniel Zawistowski, Natalia Niedźwiedź, Przemek Abramowicz
BMX: Bartek Breś, Bartek Zięcina, Jakub Guwer, Patryk Teul, Tobias Finck, Wiktor Samoljik
Hulajnoga: Bart Oskroba, Bartek Kotkowski
Rolki: Tomek Przybylik

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr