tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kolejna śmierć na torze Sepang. Zginął młody zawodnik Afridza Munandar NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kolejna śmierć na torze Sepang. Zginął młody zawodnik Afridza Munandar

Autor: Janusz Bębenek 2019.11.02, 13:29 Drukuj

Niemal równo 8 lat po śmierci Marco Simoncellego malezyjski tor Sepang znów upomniał się o życie młodego kierowcy. W czasie rozgrywanych równolegle z rundą MotoGP zawodów Idemitsu Asia Talent Cup zginął zaledwie 20-letni zawodnik z Indonezji Afridza Munandar.

Wypadek wydarzył się na pierwszym okrążeniu wyścigu na torze Sepang. Rannemu zawodnikowi udzielono pierwszej pomocy jeszcze na miejscu zdarzenia, następnie przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Kuala Lumpur. Niestety, mimo wysiłków ratowników i lekarzy, 20-letni Afridza Munandar zmarł. Zawodnik ten odniósł w tym sezonie dwa zwycięstwa, dwa razy był drugi i dwa razy trzeci - walczył więc o tytuł.

NAS Analytics TAG

Hołd młodemu kierowcy z Indonezji oddali organizatorzy zawodów oraz wielu zawodników, w tym Marc Marquez. Malezyjski tor Sepang uchodzi za jeden z najlepszych na świecie, jest jednak również wyjątkowo pechowy. To tutaj w czasie rundy MotoGP w 2011 roku zginął Marco Simoncelli, wschodząca włoska gwiazda. 

Idemitsu Asia Talent Cup jest specjalnym cyklem dla młodych zawodników z regionu Azji i Oceanii, mającym ułatwić najzdolniejszym drogę do MotoGP. Jego koordynatorem z ramienia Dorny jest sam Alberto Puig, odpowiedzialny m.in. za sukcesy karier Daniego Pedrosy czy Caseya Stonera. Do tej pory z azjatyckiego cyklu do mistrzostw świata w klasie Moto3 awansowali tacy kierowcy, jak Ayumu Sasaki, Kazuki Masaki, Ai Ogura czy Kaito Toba oraz jeżdżący w Moto2 Somkiat Chantra. 

Zawodnicy cyklu Idemitsu Asia Talent Cup ścigają się na motocyklach klasy Moto3 wyprodukowanych przez Hondę. Zawody odbywają się równolegle z azjatyckimi rundami MotoGP w Katarze, Japonii, Tajlandii i Malezji. W każdy weekend odbywają się dwa wyścigi IATC.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę