tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ken Roczen wycofuje si z Mistrzostw AMA Pro Motocross
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ken Roczen wycofuje si z Mistrzostw AMA Pro Motocross

Autor: Dominika Jochymska 2020.08.14, 10:25 Drukuj

Na kilka dni przed rozpoczęciem Mistrzostw Lucas Oil Pro Motocross, Ken Roczen i Team Honda HRC, zdecydowali, że zawodnik powinien całkowicie pominąć letnią serię z powodu wielu problemów, z którymi aktualnie się zmaga.

Spekulacje na ten temat nasiliły się, kiedy Roczen milczał na swoich mediach społecznościowych, a Christian Craig został zauważony w południowej Kalifornii podczas testów Hondy CRF450R. W poniedziałek ukazał się komunikat prasowy, który stwierdza, że ​​Honda popiera decyzję Roczena o rezygnacji z udziału w dziewięciorundowych mistrzostwach w Motocrossie, i że Craig zajmie miejsce w zespole obok debiutującego w klasie 450 Chase'a Sextona.

NAS Analytics TAG

Ostatnie kilka miesięcy były dla Roczena intensywne. Podczas finałowych rund Monster Energy AMA Supercrossu w Salt Lake City, Roczen i jego żona Courtney ogłosili, że spodziewają się pierwszego dziecka. Również tam, Ken zmagał się z niezliczonymi problemami fizycznymi (najpierw mówiono, że jest to astma, a później zapadła diagnoza, że to półpasiec) co zostało powiązane z chorobą, którą przeszedł pod koniec 2019 roku.

Dwukrotny mistrz MX450 wyciszył się od tego czasu, a w ciągu ostatnich kilku tygodni pojawiły sie głosy, że istnieje szansa, że ​​nie będzie ścigał się w ogóle tego lata z powodu zbliżających się narodzin oraz problemów zdrowotnych. W komunikacie prasowym podano, że Roczen wykorzysta czas wolny, jako szansę na odzyskanie zdrowia i zresetowanie przed sezonem 2021 Monster Energy AMA Supercrossu.

Pełna treść komunikatu:

American Honda i Ken Roczen ogłosili, że zdecydowali się na wycofanie Niemca z serii AMA Pro Motocross 2020. Na jego miejsce wejdzie Christian Craig, który będzie jeździł fabryczną CRF450R obok Chase'a Sextona.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Roczen skoncentruje się na swojej rodzinie, żona Courtney ma urodzić pierwsze dziecko we wrześniu, na daniu swojemu organizmowi czasu na pełne wyzdrowienie po problemach zdrowotnych, które przeszkadzały mu w ostatnich sezonach i na zresetowaniu się fizyczne i psychicznie, przed uczestnictwem w serii Mistrzostw AMA Supercrossu 2021.

- Rezygnacja z tego skróconego sezonu motocrossowego była bardzo trudną decyzją, ale jestem przekonany, że na dłuższą metę będzie to najlepsze dla mnie i dla mojego zespołu - wyjaśnił Roczen. - Dobrze będzie się przegrupować, pozwolić mojemu ciału wyleczyć się, cieszyć się tym ważnym doświadczeniem z Courtney i wzmocnić siły na rok 2021. Chciałbym podziękować mojemu zespołowi i sponsorom za wsparcie i nie mogę się doczekać kibicowania Chase'owi i Christianowi z domu, zanim po raz kolejny ruszę do wykonywania swojej pracy najlepiej, jak potrafię.

- Oczywiście jesteśmy rozczarowani, że nie będziemy mieć Kena w boksie i na torze w nadchodzącym sezonie outdoorowym - powiedział Brandon Wilson, dyrektor ds. reklamy i sportów motocyklowych w American Honda. - Jest ważną częścią rodziny Hondy i bez niego nie będzie tak samo. To powiedziawszy, jako firma i zespół, wspieramy Kena w tym wyjątkowym czasie i w jego wysiłkach, by wrócić do pełni sił. Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z nim w tym okresie i zaatakowanie sezonu 2021 w szczytowej formie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr