tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Harmonogram Mistrzostw Lucas Oil AMA Pro Motocross 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Harmonogram Mistrzostw Lucas Oil AMA Pro Motocross 2021

Autor: Dominika Jochymska 2021.01.13, 11:45 Drukuj

MX Sports Pro Racing ogłosiło pełny harmonogram Mistrzostw Lucas Oil AMA Pro Motocross na sezon 2021. Po skróceniu serii do dziewięciu rund w 2020 z powodu COVID-19, w tym roku organizatorzy planują pełny cykl z harmonogramem obejmującym ponownie 12 rund.

Mistrzostwa Monster Energy AMA Supercross zakończą się 1. maja, dając zawodnikom i członkom zespołów ponad trzy tygodnie na przygotowanie się do rozgrywek motocrossowych. AMA Pro Motocross rozpocznie się kilka tygodni później niż było to przed pandemią. Inauguracyjna runda odbędzie się 29. maja na torze Fox Raceway w Pala w Kalifornii, a finałowa 11. wrzesnia w Sacramento w Kalifornii.

NAS Analytics TAG

Przesunięcie tegorocznego harmonogramu ma na celu dwie rzeczy: zawodnicy i zespoły będą mieć więcej czasu na przygotowanie i zresetowanie się po supercrossie, natomiast ostatnie rundy odbędą się bliżej terminu Motocross of Nations, więc wybrani zawodnicy reprezentacji USA będą z marszu gotowi wyścigi. Przypomnijmy, że Mistrzostwa Narodów zaplanowane są w tym roku na 26. września i odbędą się na torze Imola we Włoszech.

Kilka torów, które nie były w stanie gościć wydarzeń w zeszłym roku, powraca do tegorocznego harmonogramu. I tak AMA Pro Motocross ponownie odbędzie się w: Washougal MX Park w Washougal w stanie Waszyngton, High Point Raceway w Mt. Morris, w stanie Pensylwania, The Wick 338 w Southwick, w stanie Massachusetts, Unadilla MX w Nowym Berlinie, w stanie Nowy Jork oraz Budds Creek Motocross Park w Mechanicsville w stanie Maryland.

Fox Raceway w Pala będzie gospodarzem dwóch rund: inauguracyjnej 29. maja i przedostatniej 4. września. Finał sezonu, odbędzie się 11 września w Hangtown w Sacramento, miejscu z najdłuższą historią w amerykańskim motocrossie. W harmonogramie na ten rok nie pojawi się WW Ranch na Florydzie. Ponadto Loretta Lynn, gdzie wyjątkowo odbyły się dwie rundy w 2020, powróci do organizacji wyścigów tylko dla amatorów.

Harmonogram AMA Pro Motocrossu przewiduje cztery wolne weekendy podczas serii, co ma umożliwić odpoczynek i regenerację zawodnikom i członkom zespołów.

- Harmonogram na 2021 został opracowany wspólnym wysiłkiem, wspólnie ze wszystkimi naszymi organizatorami wydarzeń i cieszymy się, widząc takie legendarne miejsca w kalendarzu - powiedział Roy Janson, dyrektor zarządzający MX Sports Pro Racing. - Perspektywy związane z walką z COVID-19 wzbudziły w nas poczucie optymizmu, co daje nam nadzieję, że będziemy mogli powitać widzów na wszystkich wyścigach, jednocześnie pozwalając prawie każdemu z naszych wydarzeń pozostać w ich zwykłych terminach.

- Bezpieczeństwo pozostaje nadrzędne w naszych staraniach o przeprowadzenie udanego sezonu i będziemy stale monitorować wszystkie krajowe, stanowe i lokalne wytyczne, starając się zapewnić dobre samopoczucie naszym fanom, zawodnikom i personelowi serii - kontynuował Janson. - Chociaż może to wymagać pewnego poziomu ograniczeń lub ograniczonej ilości widzów, będzie to w najlepszym interesie wszystkich stron.

Obrońcy tytułów, Zach Osborne i Dylan Ferrandis, staną na czele utytułowanej stawki międzynarodowych talentów, które będą walczyć w klasach 450 i 250, o najbardziej pożądane trofea: Edison Dye Cup w klasie 450 i Gary Jones Cup w klasie 250.

- Pasja definiowała i nadal definiuje dziedzictwo Mistrzostw Lucas Oil Pro Motocross. Od niewiarygodnie lojalnych fanów po nieustraszonych zawodników, którzy stawiają wszystko na szali w pogoni za zwycięstwem. Jest coś naprawdę wyjątkowego w letnim amerykańskim motocrossie. Po trudnym roku 2020, powrót naszych ukochanych obiektów i oczekiwanie, że ponownie powitamy fanów na wyścigach, oznacza, że ​​sezon 2021 może rozpalić tę pasję na nowo - powiedział Davey Coombs, prezydent MX Sports Pro Racing.

Harmonogram Mistrzostw Lucas Oil AMA Pro Motocross 2021

29.05 - Fox Raceway, Pala, Kalifornia
05.06 - Thunder Valley, Lakewood, Kolorado
19.06 - High Point, Mt. Morris, Pensylwania
26.06 - Southwick, Southwick, Massachusetts
03.07 - RedBud, Buchanan, Michigan
17.07 - Spring Creek, Millville, Minnesota
24.07 - Washougal, Washougal, Waszyngton
14.08 - Unadilla, Nowy Berlin, Nowy Jork
21.08 - Budds Creek, Mechanicsville, Maryland
28.08 - Ironman, Crawfordsville, Indiana
04.09 - Fox Raceway, Pala, Kalifornia
11.09 - Hangtown, Rancho Cordova, Kalifornia

Więcej o serii znajdziecie TUTAJ.

Zdjęcia: MX Sports Pro Racing

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr