tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki prezentuje Meguro K3 - pierwszy od lat motocykl swojej historycznej marki!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki prezentuje Meguro K3 - pierwszy od lat motocykl swojej historycznej marki!

Autor: Raff 2020.11.20, 15:15 Drukuj

Pod marką Meguro, która dziś jest własnością Kawasaki, w latach 50 produkowano ogromną liczbę motocykli. Dziś Akashi prezentuje pierwszy od lat motocykl tej marki - Meguro K3.

Meguro był w latach 50. ubiegłego wieku największym japońskim producentem motocykli. Firma posiadała wówczas licencję na technologię brytyjskich jednośladów BSA A7. Od 1960 roku udziały w Meguro stopniowo przejmował koncern Kawasaki, by w 1963 roku ostatecznie wchłonąć markę. Nazwę Meguro nosił protoplasta dzisiejszego W800, czyli model W1.

NAS Analytics TAG

W ubiegłym roku, Kawasaki zastrzegło nazwę historycznej marki w Europejskim Biurze Własności Intelektualnej. Nie było jednak wówczas jasne, czy Akashi planuje stworzyć całkiem nową linię motocykli, czy raczej coś na kształt marki premium działającej w ramach brandu Kawasaki. Podobny zabieg często stosowany jest w branży samochodowej: Toyota ma swojego Lexusa, Hyundai Genesisa, a Volvo Polarisa.

Teraz Kawasaki oficjalnie zapowiedziało już model Meguro K3, czyli następcę historycznego modelu Meguro K2, ostatniego dużego motocykla marki Meguro. Już na pierwszy rzut oka widać, że Meguro K3 zbudowany został na bazie modelu Kawasaki W800. Czy w ślad za nową marką pójdą jakieś zmiany mechaniczne? Dziś zbyt wcześnie, by coś konkretnego powiedzieć. Na razie producent prezentuje K3 w Kawasaki Plaza Tokyo.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr