tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask zamiast kluczyka? Honda pracuje nad innowacyjnym systemem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kask zamiast kluczyka? Honda pracuje nad innowacyjnym systemem

Autor: Raff 2019.04.13, 17:32 2 Drukuj

Kask jako klucz do motocykla? Nad takim właśnie rozwiązaniem pracuje Honda. Zamiast kłopotliwych kluczy, pilotów czy kart, japoński producent planuje wykorzystać technologię rozpoznawania twarzy.

Systemy keyless w motocyklach nie są już żadną nowością. Od dawna stosują je między innymi BMW czy KTM. Jednak mimo bezkluczykowego odpalania, kierowca musi mieć przy sobie elektroniczny moduł w postaci pilota, klipsa lub breloka.

NAS Analytics TAG

Honda idzie krok dalej. Jak informuje portal bennets.co.uk, w zgłoszeniu patentowym japoński producent zaproponował rozwiązanie opierające się na systemie rozpoznawania twarzy zintegrowanym z elektronicznym modułem radiowym, które zamontowane byłyby w kasku. Po pomyślnej weryfikacji rysów twarzy nadajnik dezaktywowałby blokadę zapłonu w motocyklu.

Pomysł wydaje nam się bardzo ciekawy, jednak wyłącznie do zastosowania w miejskich skuterach dla młodych yuppie,którzy codziennie golą twarze i rygorystycznie dbają o wygląd. Nawet najbardziej zaawansowany system może nie poradzić sobie ze styraną wielodniową podróżą, ogorzałą i zarośniętą twarzą motocyklowego podróżnika.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr