tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask zamiast kluczyka? Honda pracuje nad innowacyjnym systemem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kask zamiast kluczyka? Honda pracuje nad innowacyjnym systemem

Autor: Raff 2019.04.13, 17:32 2 Drukuj

Kask jako klucz do motocykla? Nad takim właśnie rozwiązaniem pracuje Honda. Zamiast kłopotliwych kluczy, pilotów czy kart, japoński producent planuje wykorzystać technologię rozpoznawania twarzy.

Systemy keyless w motocyklach nie są już żadną nowością. Od dawna stosują je między innymi BMW czy KTM. Jednak mimo bezkluczykowego odpalania, kierowca musi mieć przy sobie elektroniczny moduł w postaci pilota, klipsa lub breloka.

NAS Analytics TAG

Honda idzie krok dalej. Jak informuje portal bennets.co.uk, w zgłoszeniu patentowym japoński producent zaproponował rozwiązanie opierające się na systemie rozpoznawania twarzy zintegrowanym z elektronicznym modułem radiowym, które zamontowane byłyby w kasku. Po pomyślnej weryfikacji rysów twarzy nadajnik dezaktywowałby blokadę zapłonu w motocyklu.

Pomysł wydaje nam się bardzo ciekawy, jednak wyłącznie do zastosowania w miejskich skuterach dla młodych yuppie,którzy codziennie golą twarze i rygorystycznie dbają o wygląd. Nawet najbardziej zaawansowany system może nie poradzić sobie ze styraną wielodniową podróżą, ogorzałą i zarośniętą twarzą motocyklowego podróżnika.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę