tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kask motocyklowy przy udzielaniu pierwszej pomocy po wypadku. ciga, nie ciga?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
2021 03 Benelli TRK 502 X billboard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kask motocyklowy przy udzielaniu pierwszej pomocy po wypadku. ciga, nie ciga?

Autor: Alonzo 2021.05.09, 23:21 Drukuj

Kto wie więcej o udzielaniu pomocy ofiarom wypadków, niż doświadczony ratownik drogowy. Bartłomiej Sępiak, ratownik i strażak z Jastrzębia Zdroju, dzieli się z Wami swoimi uwagami i wskazówkami, jak skutecznie pomagać, gdy jako pierwsi dotrzemy na miejsce wypadku.

Czy udzielając pomocy ofiarom wypadku, pomyślałbyś lub pomyślałabyś o swoim bezpieczeństwie? Okazuje się, że zdarzają się sytuacje, w których znajdujące się na miejscu wypadku osoby są tak zaaferowane tym, czego są świadkiem, że całkowicie zapominają, gdzie są i że obok nich mogą przejeżdżać inne pojazdy. Własne bezpieczeństwo jest pierwszą rzeczą, o której musimy myśleć, gdy chcemy komuś udzielić pomocy.

NAS Analytics TAG

Jeżeli już jesteśmy bezpieczni, to w jaki sposób możemy udzielić pomocy poszkodowanemu motocykliście. Czy od razu zdejmować kask, czy lepiej, że został na swoim miejscu? Tego dowiecie się z filmu:

Czy rodzaj kasku ma znaczenie dla sposobu udzielania pomocy? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę, że kluczowe dla decyzji o zdejmowaniu kasku, lub o pozostawieniu go na swoim miejscu, jest to, czy poszkodowany w wypadku oddycha swobodnie. Głównym celem zdejmowania kasku jest potrzeba podjęcia czynności resuscytacyjnych. Jeżeli tak zwane "sztuczne oddychanie" nie jest konieczne, to nie ma sensu zdejmować kasku.

Jeżeli już musimy zdjąć kask, to przede wszystkim warto, abyśmy się nauczyli rozpinać różne rodzaje zapięć. W szczególności zapięcie typu "podwójne D" może przysporzyć trochę problemów osobie, która nie miała z nim wcześniej do czynienia. Gdy poradzimy sobie z rozpięciem, to mamy do wyboru dwie metody zdejmowania kasku. Możecie je poznać na filmie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr