tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jorge Lorenzo odpiera zarzuty o udzia w praniu pienidzy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jorge Lorenzo odpiera zarzuty o udzia w praniu pienidzy

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.12.11, 10:56 Drukuj

Jorge Lorenzo wydał oświadczenie dotyczące oskarżeń o pranie pieniędzy za pośrednictwem siatki Red Charisma.

O sprawie poinformował hiszpański portal "El Confidencial", który twierdzi, że nazwisko byłego zawodnika pojawia się w sprawie grupy, która pomagała ukrywać dochody, co pozwalało na uniknięcie płacenia wysokich podatków. Z "usług" grupy Red Chimera miało skorzystać aż 500 osób, a wśród nich są politycy, aktorzy, biznesmeni, a nawet handlarze narkotykami. W przypadku Lorenzo sprawa dotyczy kwoty 850 000 euro - tyle Lorenzo miał zyskać, przeprowadzając pieniądze pomiędzy swoimi firmami zlokalizowanymi w Andorze, Monako i Szwajcarii.

NAS Analytics TAG

Jorge Lorenzo wydał oświadczenie dotyczące całej sprawy:
"W związku z informacjami opublikowanymi wczoraj przez El Confidencial (i powtórzonymi przez wiele innych mediów) chcę wyjaśnić:

Po pierwsze - nie wiedziałem i nie prosiłem o usługi pana Alejandra Perez Calzady, który jest odpowiedzialny za organizację grupy Charisma. Połączenie mnie z unikaniem podatków i praniem pieniędzy jest nieprawdziwą informacją, która ma na celu zaszkodzić mojej reputacji.

Pomimo że El Confidencial już zapowiedział sprostowanie tych informacji, chcę ostrzec, że mój prawnik podejmie działania w stosunku do mediów, które połączyły mnie z opisanym procederem.

Po drugie - od 2013 roku żyję i płacę podatki w Szwajcarii. Władze bronią mojego statusu jako płatnika podatków i są w pełni świadome składu i lokalizacji moich zasobów. Nie ma w tym niczego nieprzejrzystego.

Po trzecie - odnosząc się do hiszpańskiego urzędu skarbowego oświadczam, że zapłaciłem wszystkie wymagane podatki. Moi prawnicy nie są jednak zadowoleni z interpretacji hiszpańskiej agencji skarbowej (która uważa, że jestem płatnikiem w Hiszpanii) i żądają zwrotu tych pieniędzy."

Ostatni punkt zapewne dotyczy kwoty 40 milionów euro, którą Lorenzo zapłacił w ramach ugody po tym, jak hiszpańska skarbówka oskarżyła zawodnika o unikanie płacenia podatków w latach 2013 - 2016. W sprawie Red Chimera Lorenzo nie usłyszał żadnych zarzutów. Po odejściu na wyścigową emeryturę zaczął inwestować w różne biznesy, a także podróżować po świecie i zasilać swoją kolekcję luksusowych samochodów, co może być solą w oku urzędników.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr