tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jorge Lorenzo na celowniku urzdu skarbowego
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jorge Lorenzo na celowniku urzdu skarbowego

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.12.10, 11:20 Drukuj

Jorge Lorenzo znalazł się na celowniku hiszpańskiej skarbówki. Według hiszpańskiej prasy, tym razem sprawa jest poważna.

Po odejściu na emeryturę Jorge Lorenzo zaczął wieść rozrywkowy tryb życia korzystając z tego, że już nie musi podporządkowywać życia dyscyplinie, jaka obowiązuje zawodników startujących w MotoGP. Sielanka może się jednak szybko skończyć przez śledztwo hiszpańskiej skarbówki.

NAS Analytics TAG

Pierwsze starcie zawodnika z urzędem skarbowym miało miejsce w latach 2006 - 2007, kiedy to jego manager został przyłapany na zorganizowaniu wirtualnego adresu zameldowania żeby pomóc Lorenzo uniknąć płacenia zbyt wysokich podatków. Zawodnik zaliczył kolejną wpadkę, kiedy w 2019 roku skarbówka zażądała 40 milionów euro kary za unikanie płacenia podatków. Teoretycznie Lorenzo mieszkał w Szwajcarii, a w praktyce - w latach 2013 do 2016 urzędował w luksusowej willi w Barcelonie i urząd skarbowy uznał, że powinien odprowadzić podatki w Hiszpanii.

O najświeższej aferze poinformował prowadzący dziennikarskie śledztwo portal El Conficencial. W 2013 roku, przy pomocy sieci o nazwie Red Charisma zawodnik przepuścił ponad 850 000 euro przez banki w Andorze, Monako i Szwajcarii. Grupa działała w latach 2013 - 2016. Nazwa Red Charisma pochodzi od nazwy jachtu założyciela finansowej siatki, którym jest Alejandro Perez Calzada. Władze szacują, że Calzada wraz ze swoimi współpracownikami miał około 500 klientów, a wśród nich byli sportowcy, politycy, biznesmeni, lekarze, artyści, a także handlarze narkotyków.

Jak informuje El Confidential, Lorenzo był zameldowany w Londynie, a później zameldował się w Andorze, gdzie otworzył restaurację, a następnie zamieszkał w Szwajcarii. Dzięki temu pieniądze wędrowały po Europie, a Lorenzo mógł uniknąć płacenia podatków.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr