tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jak rozpozna pijanego kierowc. Policjanci zdradzaj 5 sposobw
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jak rozpozna pijanego kierowc. Policjanci zdradzaj 5 sposobw

Autor: Wojtek Grzesiak 2020.02.25, 08:18 1 Drukuj

Policjanci z drogówki ujawnili w Polskatimes.pl oznaki, po których można podejrzewać, że kierujący samochodem jest pijany. Warto się z nimi zapoznać, ponieważ na motocyklu nie mamy szans w starciu z nieobliczalnym kierowcą samochodu.

Pomimo dziesiątek akcji prewencyjnych, które są przeprowadzane każdego roku przez policję, liczba osób wsiadających za kierownicę po spożyciu alkoholu nadal jest co najmniej niepokojąca. Wskazówki od policjantów mogą pomóc w zidentyfikowaniu i wskazaniu kierowcy, który może prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu.

NAS Analytics TAG

1. Triki, uniki

Pierwszy sygnał jest zauważalny tylko dla funkcjonariuszy - chodzi o nerwowe zachowanie kierowcy na widok radiowozu. Zazwyczaj jest to nagły manewr skrętu w boczną uliczkę lub nienaturalny zjazd np. na stację benzynową albo parking marketu.

2. Hiperwentylacja

Drugim sygnałem jest otwarte lub uchylone okno. Jeżeli kierujący samochodem ma mocno opuszczoną szybę pomimo niskiej temperatury panującej na zewnątrz, dla policjantów jest to znak, że coś może być nie tak. Oczywiście zdarza się, że kierowcy palą papierosy podczas prowadzenia samochodu, ale przy niskiej temperaturze opuszczają szybę tylko o kilka centymetrów.

3. Powolne życie

Kolejny sygnał to nienaturalna prędkość. Pomimo, że nie jest to godne pochwały, to większość kierowców traktuje ograniczenia prędkości raczej jak znaki informacyjne. Jeżeli ktoś jedzie zbyt przepisowo albo mocno poniżej ograniczenia prędkości, a stan jego samochodu nie wskazuje na to, że doszło do awarii, to warto zachować czujność. Policjanci dodają, że w ekstremalnych przypadkach pijany kierowca potrafi na przykład jechać na autostradzie z prędkością 40 km/h.

4. Nieogar

Jest taki dowcip - "Jeżeli blondynka włącza wycieraczki w słoneczny dzień, to oznacza, że będzie skręcać." Często zdarza się, że pijany kierowca włączy wycieraczki pomimo, że świeci słońce i próżno szukać deszczu. Może również używać świateł awaryjnych lub jechać na wprost z włączonym kierunkowskazem.

5. Śladem węża

Ostatni z sygnałów jest chyba najbardziej ekstremalny i jest to jazda zygzakiem lub po prostu wykonywanie dziwnych i nienaturalnych manewrów na drodze. O ile wcześniejsze wskazówki można zinterpretować na wiele sposobów, o tyle jazda od jednej do drugiej krawędzi jezdni, zazwyczaj z niską prędkością, w większości przypadków świadczy o tym, że kierujący mocno przesadził z alkoholem.

Warto mieć na uwadze powyższe wskazówki i zachować czujność, a w miarę możliwości odpowiednio zareagować np. zatrzymując się i dzwoniąc na numer alarmowy policji. Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły na to, jak można rozpoznać pijanego kierowcę, to podzielcie się nimi w komentarzach.

Źródło: Polskatimes.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr