tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Isle of Man Tourist Trophy 2009 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Isle of Man Tourist Trophy 2009

Autor: Ania Jędrasiak 2009.05.26, 10:18 2 Drukuj

Już w najbliższą sobotę, 30. maja startuje najsłynniejszy drogowy wyścig świata. Zobacz film promujący tegoroczną edycje Tourist Trophy

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się kolejna edycja najsłynniejszego drogowego wyścigu świata rozgrywanego na wyspie Man. Tegoroczne szaleństwo Tourist Trophy potrwa do 13. czerwca. W tygodniu od 30. maja do 5. czerwca odbędą się treningi. Zawodnicy staną na starcie wyścigu 6. czerwca. Czeka na nich ponad 61 km zamkniętej drogi publicznej, trzysta sześćdziesiąt zakrętów, każdy o innym profilu oraz jak zwykle tłumy kibiców podziwiające te jedyne w swoim rodzaju zmagania.

Po raz pierwszy w historii, podczas TT 2009 na wyspie Man, zostanie rozegrany również wyścig motocykli ekologicznych. TTXGP ruszy 12. czerwca. Już niebawem zobaczymy na co stać elektrycznie napędzane jednoślady.

Tegoroczna edycja Tourist Trophy jest wyjątkowa dla Hondy, która świętuje 50 - lecie startów w wyścigach na wyspie Man. Maszyny tej marki rozpoczęły rywalizację w TT w 1959. Z tej okazji Honda zaprezentuje wiele pamiątek związanych z rywalizacją w tych wyścigach, a zawodnicy Teamu HM Plant ostrzą sobie apetyty na kolejne zwycięstwa.

Także Valentino Rossi w tym roku odwiedzi wyspę Man. 6. czerwca przed wyścigiem Dainese Superbike zawodnik MotoGP, na motocyklu Yamaha R1 przejedzie okrążenie po trasie wyścigu. Towarzyszyć mu będzie legenda Grand Prix Giacomo Agostini.

Tymczasem prezentujemy oficjalny film promocyjny tegorocznych zmagań Tourist Trophy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę