tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Indyjska firma TVS Motor zainteresowana przejciem Nortona
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Indyjska firma TVS Motor zainteresowana przejciem Nortona

Autor: Janusz Bbenek 2020.04.10, 13:58 Drukuj

TVS Motors, ogromny koncern znany m.in. ze współpracy z BMW przy tworzeniu maszyn z serii G 310, jest gotowe do przejęcia marki Norton - głoszą raporty rynkowe z Indii. 

Upadek brytyjskiej marki Norton, która mogła do tej pory szczycić się ponad 100-letnią historią, odbił się w branży motocyklowej mocnym echem. Na szczęście nie brakuje inwestorów z wizją i przede wszystkim zasobami finansowymi, którzy chcieliby przejąć producenta elitarnych motocykli. 

NAS Analytics TAG

Niedawno dołączyła do nich wielka indyjska firma TVS Motors. To uznany producent motocykli, który może się m.in. poszczycić ścisłą współpracą z BMW. To właśnie w tych zakładach powstały lekkie maszyny G 310 R i G 310 GS, sprzedawane w salonach niemieckiej marki. Jednocześnie TVS stworzyło bliźniaczy model Apache RR 310, przeznaczony na rynki wschodniej Azji. 

Zakup Nortona może być kolejnym krokiem do motocyklowej pierwszej ligi, do której indyjskie firmy mocno aspirują. Mają zresztą ku temu silne argumenty - stabilne finansowanie, nowoczesne fabryki i zastępy młodych, świetnie wykształconych inżynierów. Współpraca takich firm, jak właśnie TVS czy Bajaj z markami KTM , Triumph i BMW trwa już od dawna. Możemy się spodziewać, że Hindusi nie będą chcieli wiecznie podążać w cieniu swoich europejskich partnerów. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr