tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ile mam punktw karnych? Jak to sprawdzi?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ile mam punktw karnych? Jak to sprawdzi?

Autor: Redakcja 2020.02.22, 14:16 1 Drukuj

Jeśli należycie do kierowców, którzy mandaty i punkty karne dostają raz w roku, to raczej nie zaprzątacie sobie nimi głowy. Gorzej, jeśli punktów uzbierało się już trochę i chcecie się upewnić, czy nie jesteście w sytuacji podbramkowej. Można to sprawdzić bardzo szybko, bez wychodzenia z domu. 

Możliwość sprawdzenia przez internet swojego konta punktowego istnieje już od prawie 3 lat. Aby to zrobić potrzebny jest tzw. Profil Zaufany. Jest to bezpłatne internetowe narzędzie, które potwierdza naszą tożsamość. Najłatwiej jest wyrobić PZ poprzez swojego dostawcę bankowości internetowej. W tej chwili można to zrobić poprzez system następujących banków: Envelo, mBank, PKO BP, Inteligo, Pekao SA, Santander, T-mobile usługi bankowe, ING, Millenium oraz Alior. Można również skorzystać z formularzy na stronie www.pz.gov.pl, jest to jednak procedura wyraźnie dłuższa.

NAS Analytics TAG

Mając już Profil Zaufany należy się zalogować na stronie www.obywatel.gov.pl, a następnie przejść do działu "Kierowcy i pojazdy". Kolejny krok to przycisk "Sprawdź swoje punkty karne", który skieruje już na indywidualne konto kierowcy. Sprawdzicie tam nie tylko liczbę zgromadzonych i aktywnych punktów karnych, ale też przypomnicie sobie okoliczności, w jakich je zebraliście - miejsce, czas i rodzaj wykroczenia. W systemie widoczne są również punkty tymczasowe, za które nie przyjęto mandatu. Czekają one na orzeczenie sądu. 

Pamiętajcie, że limit punktów karnych wynosi w tym momencie 24. Zerują się one po roku od momentu popełnienia wykroczenia. Raz na 6 miesięcy można wziąć udział w specjalnym szkoleniu, które pozwala na pozbycie się 6 punktów z najstarszą datą. Jeśli jednak uda wam się dotrzeć do granicy 24 punktów, czeka was ponowny egzamin na prawo jazdy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr