tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ile mam punktw karnych? Jak to sprawdzi?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ile mam punktw karnych? Jak to sprawdzi?

Autor: Redakcja 2020.02.22, 14:16 1 Drukuj

Jeśli należycie do kierowców, którzy mandaty i punkty karne dostają raz w roku, to raczej nie zaprzątacie sobie nimi głowy. Gorzej, jeśli punktów uzbierało się już trochę i chcecie się upewnić, czy nie jesteście w sytuacji podbramkowej. Można to sprawdzić bardzo szybko, bez wychodzenia z domu. 

Możliwość sprawdzenia przez internet swojego konta punktowego istnieje już od prawie 3 lat. Aby to zrobić potrzebny jest tzw. Profil Zaufany. Jest to bezpłatne internetowe narzędzie, które potwierdza naszą tożsamość. Najłatwiej jest wyrobić PZ poprzez swojego dostawcę bankowości internetowej. W tej chwili można to zrobić poprzez system następujących banków: Envelo, mBank, PKO BP, Inteligo, Pekao SA, Santander, T-mobile usługi bankowe, ING, Millenium oraz Alior. Można również skorzystać z formularzy na stronie www.pz.gov.pl, jest to jednak procedura wyraźnie dłuższa.

NAS Analytics TAG

Mając już Profil Zaufany należy się zalogować na stronie www.obywatel.gov.pl, a następnie przejść do działu "Kierowcy i pojazdy". Kolejny krok to przycisk "Sprawdź swoje punkty karne", który skieruje już na indywidualne konto kierowcy. Sprawdzicie tam nie tylko liczbę zgromadzonych i aktywnych punktów karnych, ale też przypomnicie sobie okoliczności, w jakich je zebraliście - miejsce, czas i rodzaj wykroczenia. W systemie widoczne są również punkty tymczasowe, za które nie przyjęto mandatu. Czekają one na orzeczenie sądu. 

Pamiętajcie, że limit punktów karnych wynosi w tym momencie 24. Zerują się one po roku od momentu popełnienia wykroczenia. Raz na 6 miesięcy można wziąć udział w specjalnym szkoleniu, które pozwala na pozbycie się 6 punktów z najstarszą datą. Jeśli jednak uda wam się dotrzeć do granicy 24 punktów, czeka was ponowny egzamin na prawo jazdy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr