tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda szykuje motocykl elektryczny - mamy szkice patentowe
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda szykuje motocykl elektryczny - mamy szkice patentowe

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.21, 09:23 Drukuj

Najnowsze patenty wskazują na to, że Honda intensywnie przygotowuje się do produkcji motocykli elektrycznych.

Elektryfikacja coraz mocniej wdziera się do świata motoryzacji. W przypadku samochodów każda nowa norma Euro przybliża nas do czasu, w którym posiadanie silnika spalinowego będzie traktowane na równi z zaplanowanym i przeprowadzonym z zimną krwią zabójstwem. Trend ten dociera również do branży motocyklowej, choć motocykle nadal są często traktowane jako pasja, więc tutaj trudniej będzie przekonać klientów, że warto być elektrycznym.

NAS Analytics TAG

Pierwsze informacje na temat elektrycznego motocykla Hondy pojawiły się w sieci już w ubiegłym roku. Teraz pojawiły się kolejne patenty. Wspólny mianownikiem jest sylwetka motocykla, która przypomina model CB125R. Jest to motocykl z mocno wdrażanej i promowanej serii Neo Sports Cafe. Patenty wskazują przede wszystkim na sposób ulokowania silnika, baterii oraz przekładni.

Silnik i przekładnia znalazłyby swoje miejsce tam, gdzie normalnie pracuje spalinowe serce modelu CB125R. Honda nie zamierza jednak stosować kosmicznych kształtów i zachowała nawet kształt zbiornika paliwa. Wykorzystano również oryginalne wloty powietrza, które w elektrycznej wersji służyłyby do chłodzenia baterii. Gniazdko ładowania mogłoby znajdować się tam, gdzie obecnie jest wlew paliwa.

Na razie są to tylko patenty, ale w takim kształcie elektryczna Honda z pewnością mogłaby odnieść sukces. Co więcej - producent już przeprowadza testy elektrycznej wersji modelu PCX.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr