tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda przygotowuje taniego scramblera. Będzie konkurentem Benelli Leoncino NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda przygotowuje taniego scramblera. Będzie konkurentem Benelli Leoncino

Autor: Raff 2019.11.16, 18:00 2 Drukuj

Prosta konstrukcja oparta na modelu Rebel, geny scramblera - Honda szykuje dla nas coś fajnego. Co to będzie, możemy na razie tylko domyślać się na podstawie szkiców patentowych.

Szkice patentowe mają to do siebie, że nie zawsze prezentują rozwiązania kierowane do produkcji. Producent woli pewne pomysły na wszelki wypadek zgłosić, by potem w spokoju zastanowić się czy z nich korzystać.

NAS Analytics TAG

Z drugiej jednak strony bywają one nieocenionym źródłem informacji i ekscytacji dla miłośników marki. Najnowsze japońskie szkice Hondy wskazują, że producent prawdopodobnie rozważa stworzenie niedrogiego scramblera na bazie modelu Rebel.

Co najciekawsze, taka baza oznacza, że wszędołaz Hondy nie będzie konkurował z drogimi, gadżetowymi motocyklami jak Ducati Scrambler, Triumph Scrambler czy Yamaha SCR 900, ale raczej z konstrukcjami skierowanymi do szerokiego grona odbiorców, na przykład z Benelli Leoncino.

Scrambler Hondy wyposażony będzie najprawdopodobniej w znany z Rebela dwucylindrowy silnik 471 cm3 o mocy 45 KM. To w zupełności wystarczy do dynamicznej jazdy miejskiej oraz do rozkoszowania się podróżami po bocznych drogach. Także w lekkim terenie moc taka będzie więcej niż wystarczająca.

Szkice patentowe ujawniają nie tylko niemal idealną zbieżność ramy z aktualnym modelem Rebel, ale także nawiązują do ujawnionego cztery lata temu konceptu Bulldog. Tamta konstrukcja oparta była jednak na modelu CB 500.

Pomysły na lekkiego, niedrogiego scramblera pojawiają się u Hondy od dłuższego czasu. Oprócz Bulldoga, pamiętamy także pokazany w 2015 roku w Mediolanie koncept CB4. Ostatnio Honda bez zbytniego rozgłosu wprowadziła na chiński rynek bardzo ciekawy model CBF 190 TR (na zdjęciu tytułowym). Być może to właśnie próbny balon przed europejskim scramblerem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę