tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda przygotowuje taniego scramblera. Bdzie konkurentem Benelli Leoncino
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda przygotowuje taniego scramblera. Bdzie konkurentem Benelli Leoncino

Autor: Raff 2019.11.16, 18:00 2 Drukuj

Prosta konstrukcja oparta na modelu Rebel, geny scramblera - Honda szykuje dla nas coś fajnego. Co to będzie, możemy na razie tylko domyślać się na podstawie szkiców patentowych.

Szkice patentowe mają to do siebie, że nie zawsze prezentują rozwiązania kierowane do produkcji. Producent woli pewne pomysły na wszelki wypadek zgłosić, by potem w spokoju zastanowić się czy z nich korzystać.

NAS Analytics TAG

Z drugiej jednak strony bywają one nieocenionym źródłem informacji i ekscytacji dla miłośników marki. Najnowsze japońskie szkice Hondy wskazują, że producent prawdopodobnie rozważa stworzenie niedrogiego scramblera na bazie modelu Rebel.

Co najciekawsze, taka baza oznacza, że wszędołaz Hondy nie będzie konkurował z drogimi, gadżetowymi motocyklami jak Ducati Scrambler, Triumph Scrambler czy Yamaha SCR 900, ale raczej z konstrukcjami skierowanymi do szerokiego grona odbiorców, na przykład z Benelli Leoncino.

Scrambler Hondy wyposażony będzie najprawdopodobniej w znany z Rebela dwucylindrowy silnik 471 cm3 o mocy 45 KM. To w zupełności wystarczy do dynamicznej jazdy miejskiej oraz do rozkoszowania się podróżami po bocznych drogach. Także w lekkim terenie moc taka będzie więcej niż wystarczająca.

Szkice patentowe ujawniają nie tylko niemal idealną zbieżność ramy z aktualnym modelem Rebel, ale także nawiązują do ujawnionego cztery lata temu konceptu Bulldog. Tamta konstrukcja oparta była jednak na modelu CB 500.

Pomysły na lekkiego, niedrogiego scramblera pojawiają się u Hondy od dłuższego czasu. Oprócz Bulldoga, pamiętamy także pokazany w 2015 roku w Mediolanie koncept CB4. Ostatnio Honda bez zbytniego rozgłosu wprowadziła na chiński rynek bardzo ciekawy model CBF 190 TR (na zdjęciu tytułowym). Być może to właśnie próbny balon przed europejskim scramblerem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr