tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda pracuje nad cruiserem ze skrzyni DCT
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda pracuje nad cruiserem ze skrzyni DCT

Autor: Konrad Bartnik 2018.09.07, 12:56 3 Drukuj

Jeden z ujawnionych patentów Hondy zdradza plany wprowadzenia dwusprzęgłowej skrzyni DCT do segmentu cruiserów. Wariant ten miałby się pojawić w oferowanym za oceanem modelu VT1300CX.

Automatyczna skrzynia biegów, zespolona z podwójnym sprzęgłem to popularne rozwiązanie w świecie samochodów. Jednak masa i poziom skomplikowania tej konstrukcji sprawia, że na gruncie motocyklowym stosuje go do tej pory tylko Honda. Robi to za to z wielkim sukcesem - skrzynie DCT montowane są już w szerokiej gamie modeli. Są to motocykl z rodziny NC, VFR, Africa Twin, a ostatnio najnowszy Gold Wing.

NAS Analytics TAG

Jak sugerują ujawnione ostatnio dokumenty patentowe, kolejnym modelem z tym rozwiązaniem będzie klasyczny VT1300CX, znany również jako Fury. Jest to dobra wiadomość głównie dla naszych amerykańskich kolegów, gdyż w Europie Honda już kilka lat temu na dobre porzuciła ten segment motocykli.

Byłoby to pierwsze podejście do sprzęgnięcia skrzyni DCT z silnikiem widlastym. Zastanawiamy się tylko, czy klient na tego typu motocykl nie jest zbyt przywiązany do klasycznych rozwiązań? W końcu jednym z elementów doświadczenia jazdy cruiserem lub chopperem jest pewna surowość mechanizmów. Z drugiej strony na pewno nie zabraknie statecznych motocyklistów, którzy pragną cieszyć się niczym nie zmąconym płynięciem po amerykańskich autostradach.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr