tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda CB190X - pomysł na małe enduro na rynek europejski? Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda CB190X - pomysł na małe enduro na rynek europejski?

Autor: Janusz Bębenek 2019.09.18, 15:14 6 Drukuj

Chiński dealer Hondy zaprezentował limitowaną edycję niewielkiego, ale świetnie wyposażonego enduro CB190X. Choć jest mało prawdopodobne, by dokładnie ten model pojawił się w Europie, to rosnąca popularność segmentu niewielkich maszyn adventure może w końcu skłonić Hondę do bliższego zainteresowania się tematem.

Czym dokładnie jest CB190X? Autorską wariacją firmy SOX, chińskiego dealera Hondy, na temat maszyny szosowej, produkowanej przez chińską spółkę joint-venture Goyang-Honda. Brzmi skomplikowanie, ale jest dość proste. Goyang-Honda produkuje i sprzedaje w Państwie Środka niewielkie, proste motocykle klasy 125-190 cm3, napędzane sprawdzonymi jednostkami chłodzonymi powietrzem.

NAS Analytics TAG

Firma SOX wzięła na warsztat "flagową" 190-tkę i dodała od siebie bardzo bogaty pakiet akcesoriów - wysoką szybę, osłony dłoni, osłonę silnika, gmole oraz zestaw kufrów. Są tu nawet w standardzie ABS i gniazdo USB. Gotowy CB190X waży tylko 149 kg i kosztuje w przeliczeniu niecałe 13 tysięcy zł.

Na europejskich rynkach, w tym na naszym, niewielkie maszyny adventure klasy 125, jako tańsze i łatwiejsze w prowadzeniu, cieszą się coraz większa popularnością. W naszym kraju w ofercie mają je chociażby marki Romet czy Barton. Mała wyprawówka na bazie chociażby CB125F mogłaby być dobrą ofertą dla klientów poszukujących w tym segmencie pojazdu uznanego producenta.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę