tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Holo - wirtualny trójkąt ostrzegawczy dla motocyklistów

Holo - wirtualny trójkąt ostrzegawczy dla motocyklistów

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.07, 14:48 Drukuj

Urządzenie Holo to dzieło włoskiego wynalazcy Fabio Lettieriego. Wyświetla na asfalcie za unieruchomionym motocyklem duży znak ostrzegawczy, widoczny z daleka dla innych kierowców, zastępując tradycyjny trójkąt ostrzegawczy.

Odblaskowy trójkąt ostrzegawczy to obecnie obowiązkowe wyposażenie aut, za którego brak grozi mandat. Motocykliści nie mają obowiązku wożenia go ze sobą, głównie ze względu na kłopotliwe rozmiary, chociaż radykalnie zwiększyłby nasze bezpieczeństwo na wypadek niespodziewanej awarii na poboczu. Naprzeciw tej potrzebie wyszedł Fabio Lettieri, konstruktor urządzenia Holo.

Holo jest bardzo kompaktowe - ma kilka cm wysokości i waży 150 gramów. Stawia się je w razie potrzeby na tylnej części motocykla, skąd emituje mocne czerwone światło, tworzące na jezdni duży znak ostrzegawczy w odległości 30-50 metrów za pojazdem. Jego baterie wystarczą na pięć godzin ciągłej pracy.

Urządzenie jest obecnie w fazie testów, a jego twórca szuka dalszego finansowania na platformie crowdfundingowej Ulule. Możecie tam znaleźć więcej informacji o tym urządzeniu, a także przyczynić się do jego rozwoju.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę