tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 GDDKiA chce ograniczy liczb ekranw dwikowych
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

GDDKiA chce ograniczy liczb ekranw dwikowych

Autor: Bartosz Marcinkowski 2014.08.25, 09:32 4 Drukuj

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje ograniczyć liczbę barier dźwiękowych, które powstają przy autostradach. Redukcja ekranów dźwiękowych spowodowana jest decyzją ministra środowiska o podwyższeniu dopuszczalnych norm hałasu oraz szukaniem oszczędności. Pierwszym odcinkiem autostrady, gdzie będą zastosowane zmiany będzie nowy odcinek autostrady A4 między Tarnowem a Rzeszowem.

- Rezygnacja z części ekranów dźwiękochłonnych, przyniesie duże oszczędności. Liczymy, że możemy zaoszczędzić nawet kilkanaście milionów złotych - mówi Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

NAS Analytics TAG

GDDKiA w przyszłości planuje również usunięcie barier ograniczających hałas na już wybudowanych drogach, ponieważ ich utrzymanie powoduje dodatkowe koszty. Pomysł jest o tyle kontrowersyjny, że spora liczba osób mieszkających nieopodal autostrad zostanie narażona na zwiększony poziom hałasu, co może doprowadzić do licznych protestów.

Ostatnio informowaliśmy was również o tym, że GDDKiA podjęła decyzję o likwidacji obecnego systemu opłat na autostradach w całej Polsce

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Autor:x 25/08/2014 11:05

Przezabawna informacja.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr