tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Firma TomTom na sprzedaż. Producent nawigacji ma poważne kłopoty

Firma TomTom na sprzedaż. Producent nawigacji ma poważne kłopoty

Autor: Raff 2018.03.30, 10:16 Drukuj

TomTom, holenderski producent nawigacji i systemów lokalizacji, szuka nabywców. Kupnem znanej marki interesują się podobno firmy z Azji.

Holenderska firma boryka się z problemami finansowymi. Mimo ostatnich wzrostów cen akcji na giełdzie i sporej wartości przedsiębiorstwa (1,7 mld euro), TomTom ma problem z bardzo silną konkurencją. Wyzwaniem jest także zauważalne zmniejszanie się rynku tradycyjnych urządzeń nawigacyjnych.

TomTom zainteresowany jest zarówno sprzedażą mniejszościowego pakietu akcji, jak i całej firmy. Pomoc w poszukiwaniach inwestora obiecał już Deutsche Bank. Kupnem znanej marki zainteresowani są inwestorzy z Azji.

TomTom produkuje wiele modeli nawigacji, w tym urządzenia przeznaczone dla motocyklistów. Była to pierwsza firma, która wprowadziła tak zwany "Thrill Mode", czyli opcję wyszukiwania najbardziej ekscytującej trasy.

Aktualizacja

Oficjalne oświadczenie firmy TomTom:

W odpowiedzi na rynkowe pogłoski, TomTom (TOM2) zaprzecza, że ​​zatrudnił doradcę finansowego, aby szukać potencjalnych nabywców.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę