tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Firma TomTom na sprzedaż. Producent nawigacji ma poważne kłopoty Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Firma TomTom na sprzedaż. Producent nawigacji ma poważne kłopoty

Autor: Raff 2018.03.30, 10:16 Drukuj

TomTom, holenderski producent nawigacji i systemów lokalizacji, szuka nabywców. Kupnem znanej marki interesują się podobno firmy z Azji.

Holenderska firma boryka się z problemami finansowymi. Mimo ostatnich wzrostów cen akcji na giełdzie i sporej wartości przedsiębiorstwa (1,7 mld euro), TomTom ma problem z bardzo silną konkurencją. Wyzwaniem jest także zauważalne zmniejszanie się rynku tradycyjnych urządzeń nawigacyjnych.

NAS Analytics TAG

TomTom zainteresowany jest zarówno sprzedażą mniejszościowego pakietu akcji, jak i całej firmy. Pomoc w poszukiwaniach inwestora obiecał już Deutsche Bank. Kupnem znanej marki zainteresowani są inwestorzy z Azji.

TomTom produkuje wiele modeli nawigacji, w tym urządzenia przeznaczone dla motocyklistów. Była to pierwsza firma, która wprowadziła tak zwany "Thrill Mode", czyli opcję wyszukiwania najbardziej ekscytującej trasy.

Aktualizacja

Oficjalne oświadczenie firmy TomTom:

W odpowiedzi na rynkowe pogłoski, TomTom (TOM2) zaprzecza, że ​​zatrudnił doradcę finansowego, aby szukać potencjalnych nabywców.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę