tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fina ledztwa w sprawie mierci zawodnika w czasie wycigu Classic TT na wyspie Man
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Fina ledztwa w sprawie mierci zawodnika w czasie wycigu Classic TT na wyspie Man

Autor: Konrad Bartnik 2020.04.28, 10:25 Drukuj

W sierpniu zeszłego roku na imprezie Classic TT na wyspie Man doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął Chris Swallow, 37-letni zawodnik startujący w klasie Junior Classic. W zakończonym właśnie śledztwie w tej sprawie wykazano, że był to nieszczęśliwy wypadek, bez winy osób trzecich. Zarekomendowano jednocześnie wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń na trasie wyścigu. 

Chris Swallow pochodził z Wielkiej Brytanii, lecz od 2010 roku mieszkał w Nowej Zelandii, gdzie pracował jako nauczyciel. Był doświadczonym zawodnikiem, na górskiej pętli na wyspie Man pojawiał się regularnie od 2007 roku, a jego życiowy sukces to 4 miejsce w klasie Senior Classic w 2018 roku. 

NAS Analytics TAG

W czasie wyścigu klasy Junior Classic w sierpniu zeszłego roku Swallow zbyt szybko wjechał na most Ballaugh Bridge, wyskoczył wraz z motocyklem w powietrze i twardo wylądował, tracąc kontrolę nad maszyną. Uderzył następnie w ostatni ze stojących w szeregu domów naprzeciwko pubu Raven, ginąc na miejscu z powodu rozległych obrażeń głowy i szyi. Pozostawił żonę i dwie córki. 

W zakończonym właśnie śledztwie koroner Jayne Hughes stwierdził, że motocykl ofiary nie posiadał żadnych mechanicznych usterek, a pogoda tego dnia była idealna do przeprowadzenia wyścigów. Śmierć Chrisa Swallowa była nieszczęśliwym wypadkiem. Jednocześnie zarekomendowano organizatorom wyścigów na wyspie Man ustawienie dodatkowych barier zabezpieczających na wysokości ciągu domków szeregowych, przy których doszło do tej tragedii. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr