tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Fabryczny zesp Yamahy rozpocznie europejski sezon motocrossowy bez Benistanta
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Fabryczny zesp Yamahy rozpocznie europejski sezon motocrossowy bez Benistanta

Autor: Informacja prasowa 2021.02.27, 19:29 Drukuj

Europejski sezon motocrossowy rozpocznie się w Riola Sardo w niedzielę. Na Sardynii obecni będą dwaj zawodnicy Monster Energy Yamaha Factory MX2 Team: Jago Geerts i Maxime Renaux. Niestety trzeci z riderów niebieskich, Thibault Benistant, nie wystartuje z powodu złamanego obojczyka.

Zespół Monster Energy Yamaha Factory MX2 przez zimę przeszedł mocny lifting i wygląda silniej niż kiedykolwiek. Jago Geerts, wicemistrz  świata MX2 2020, co oczywiste, nadal jest na pokładzie i będzie przewodził drużynie w bieżącym roku. W tym sezonie, z powrotem zobaczymy w zespole Maxime Renaux (II wicemistrz MX2 w 2020 roku). Trzecim, zupełnie nowym zawodnikiem w zespole jest Thibault Benistant, ubiegłoroczny Mistrz Europy w klasie EMX250.

NAS Analytics TAG

Ponieważ start Mistrzostw Świata został przełożony na 23 maja, ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID, wyścig w Riola Sardo odbędzie się dość wcześnie.

Menedżer zespołu Marnicq Bervoets: - Miałem nadzieję, że wyścigi przedsezonowe we Włoszech również zostaną odłożone w czasie, ale tak się nie stało. Będziemy ścigać się w Riola Sardo 28 lutego, Alghero 7 marca i być może w Mantui 14 marca. Po włoskich mistrzostwach jest luka do Lacapelle, które odbędzie się 25 kwietnia, co bardzo utrudnia zawodnikom przygotowanie się do sezonu. Nie powinni być w szczytowej formie zbyt wcześnie.

Geerts i Renaux wystartują w Riola Sardo w niedzielę. Podczas pierwszej rundy Internazionali d’Italia MX na Sardynii zabraknie w akcji Benistanta. Francuz uległ wypadkowi podczas okrążenia rozgrzewkowego do swojego treningu właśnie w Riola Sardo dwa tygodnie temu i złamał obojczyk.

Bervoets: - Szkoda, ale ostatecznie lepiej teraz, niż podczas mistrzostw świata. Thibault miał operację we Francji i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wróci na motocykl w połowie marca.

Z Geertsem, Renaux i Benistantem zespół Monster Energy Yamaha Factory MX2 ma mocną trójkę zawodników, z jednym celem w 2021 roku: tytułem mistrza świata.

Bervoets: - Nasz cel jest rzeczywiście bardzo jasny. Po trzecim miejscu w 2019 i drugim w 2020, w tym sezonie celujemy w pierwsze miejsce.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr