tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Erzbergrodeo 2011 czas zacząć - Polacy na starcie! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Erzbergrodeo 2011 czas zacząć - Polacy na starcie!

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.06.22, 13:28 Drukuj

strony: 1 2

Już w jutro, w czwartek 23. czerwca rozpocznie się jeden z najtrudniejszych i najbardziej znanych na całym świecie ekstremalnych rajdów enduro. Mowa oczywiście o imprezie Erzbergrodeo odbywającej się na terenie kopalni w pobliżu miasta Eisenerz w samym środku Austrii!

W tym roku będzie to już siedemnasta edycja rajdu, który rozpoczynał swoją historię jako niewielkie wydarzenie znane wyłącznie określonej grupie ludzi. Teraz Erzberg Rodeo popularne jest już na całym świecie, a zjeżdżają się tu całe rzesze zawodników i publiczności. 1500 miejsc startowych rozeszło się w pięć godzin, a rezerwowa lista z tysiącem nazwisk również szybko się zapełniła. Zmagania kierowców z 35 różnych krajów obejrzy na żywo około 45 000 osób i 400 dziennikarzy z 28 krajów, a wśród startujących, poza Błażusiakiem nie mogło oczywiście zabraknąć i polskich zawodników w liczbie aż 50(!), których listę znajdziecie na drugiej stronie. Nie zabrakło takich osób, jak Marcin Frycz, Sebastian Krywult, czy nawet damskiej reprezentacji w osobie Kingi Gajewskiej.

Mówisz „Erzbergrodeo”, myślisz „Tadek Błażusiak”? Nic dziwnego! Polak jest tam niekwestionowanym mistrzem - wygrał w Eisenerz już cztery razy. Drugą osobą, która ma taką liczbę zwycięstw na koncie, jest Chris Pfeiffer, jednak w przeciwieństwie do niego, Taddy zdobył swoje tytuły z rzędu! W tym roku Tadek wciąż jest głównym pretendentem do tytułu i ma okazję udowodnić, kto jest bezwzględnym dominatorem na Red Bull Hare Scramble.

Zobaczcie, co mówi Tadek na kilka dni przed startem:

Zgodnie z harmonogramem Erzbergrodeo XVII, pierwszy start odbędzie się w czwartek o 12:00 i będzie to Rocket Ride, a kolejne biegi ruszą o 16:00 i 20:00. Na Erzbergu nic nie jest łatwe, ale prawdziwe enduro zacznie się w piątek. O 8:00 rano startuje pierwszy bieg prologu Iron Road. W trakcie całego dnia dla zawodników zostanie również udostępniona sekcja treningowa - Iron Zone. Drugi bieg prologu to już sobota o 8:00, a pokaz FMX wylatuje o 18:00. W oba te dni odbędą się też prezentacje zawodników.

To, na co wszyscy czekają, czyli Red Bull Hare Scramble – główna i najbardziej wymagająca część Erzbergrodeo, do której przedostanie się tylko 500 zawodników, wystartuje w niedzielne południe. Czy Tadek Błażusiak po raz piąty zdominuje górę? Dowiecie się z relacji na stronach Ścigacz.pl!

Zobaczcie też naszą relację z poprzedniej edycji Erzbergrodeo 2010.

strony: 1 2

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
start hare scramble 2010
erzbergrodeo 2011 nadchodzi start
erzbergrodeo taddy blazusiak mistrzem
widoczki arena i gora erzberg
tadeusz blazusiak wyscig prolog 2010
wiwat na mecie kibice taddy blazusiak erzberg 2010
erzbergrodeo podjazd
tadeusz taddy blazusiak hare scramble 2010 winner
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę