tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Endurowcy z Jeleniej Góry nagrali rozciągnie linek między drzewami
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Endurowcy z Jeleniej Góry nagrali rozciągnie linek między drzewami

Autor: Beavis 2016.06.09, 08:31 5 Drukuj

Jeleniogórska grupa enduro postanowiła zarejestrować proces rozkładania pułapek w lesie.

Zacznijmy od ważnej sprawy: w świetle polskiego prawa wjazd pojazdem mechanicznym w teren zalesiony jest nielegalny. Dotyczy to także dróg leśnych i wyłączone spod tego prawa są tylko służby mundurowe, służby leśne i myśliwi. To proste jak słońce, nie ma potrzeby drążyć tematu, o którym dyskutowaliśmy wielokrotnie.

NAS Analytics TAG

Inna sprawa, że wjazd pojazdem mechanicznym na leśną drogę to wykroczenie. Celowe rozwieszanie linek pomiędzy drzewami na leśnej drodze lub wbijanie kolców schowanych w trawie, czyli umyślne narażanie innych obywateli na utratę życia lub zdrowia, to przestępstwo.

Do tego rodzaju przestępstw dochodzi regularnie. Nieformalna grupa Enduro Jelenia Góra postanowiła zarejestrować proces budowania tego typu pułapek. Na drzewach w okolicach Góry Szybowcowej zamontowano 12 specjalnych kamer (zdjęcia obok), które zarejestrowały poniższy film:

Zdjęcia z linkami pochodzą z innego miejsca, a dokładniej z odstojników jeleniogórskiej Celwiskozy, zakładów chemicznych zamkniętych w 1989 roku. Odstojniki zarosły lasem, a lokalne media w międzyczasie nazywały je "rajem dla rowerzystów". 5 mm stalowa linka została rozwieszona w poprzek ścieżki. Andrzej, który zawiadomił Policję, napisał na swoim prywatnym profilu na Facebook’u:

Przyjechała Policja i jeden strażnik miejski. Spisali notatkę, pan strażnik zdemontował drut i niestety dalej nie wiedzieli co z tym zrobić. Nie chcieli zabrać bo nie mieli gdzie tego wywalić, my też nie chcieliśmy aby to zostało więc wylądowało w naszym aucie i my musieliśmy to wywieźć.

7-10 lipca na miejskich terenach Celwiskozy odbywać będzie się kolejna edycja imprezy offroadowej Mud Party. Ponoć podczas przygotowywania trasy trafiano i nadal trafia się na różnego rodzaju pułapki.

Nie chcę wnikać specjalnie w szczegóły oraz w kolejną jałową dyskusję nt. legalności offroadu w Polsce i na świecie. Nie interesuje mnie także specjalnie reakcja Policji, która w wielu przypadkach ma związane ręce (znam sytuacje w których leśnikom, którzy chcieli dogadać się z lokalną sceną offroadową brakowało prawnych narzędzi by to zrobić).

Powyższymi, bieżącymi przykładami chciałbym tylko zilustrować, że samowola w wymierzaniu sprawiedliwości może dotknąć nie tylko tych "złych motocyklistów", ale także rodzinę na rowerach w lesie. Stalowy szpikulec tak samo wbija się w nogę dziecka, jak i w nogę offroadowca. Warto to przemyśleć następnym razem widząc stalową linkę. 

Źródła: Mud Party, Enduro Jelenia Góra

pulapka na motocykliste w lesie

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę