tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dziś przebicie najdłuższego tunelu drogowego w Polsce NAS Analytics TAG
2019 11 04 Husqvarna Sezon enduro jeszcze sie nie zakonczyl billboard
NAS Analytics TAG

Dziś przebicie najdłuższego tunelu drogowego w Polsce

Autor: Janusz Bębenek 2019.10.23, 14:25 1 Drukuj

Prace nad nową, ekspresową Zakopianką idą pełną parą. Tylko 4 metry dzielą drogowców od przebicia prawej nitki tunelu pod Luboniem Małym. Będzie to najdłuższy taki obiekt w Polsce.

Już dziś pracownicy włoskiej firmy Astaldi wpuszczą światło dzienne do pierwszej nitki nowego tunelu na Zakopiance, budowanego pod górą Luboń Mały. Obiekt będzie się składał z dwóch równoległych tuneli. Jako pierwszy przebity będzie prawy - w budowie lewego jest opóźnienie spowodowane osuwiskami, które trzeba było zabezpieczyć.

NAS Analytics TAG

Same przebicia będą miały po ok. 1920 metrów długości, na obu końcach będą jednak uzupełnione elementami konstrukcji, które w końcowym etapie budowy będą zasypane ziemią. Łączna długość obiektu wyniesie wtedy 2060 metrów, dzięki czemu będzie to najdłuższy tunel drogowy w Polsce.

Budowany fragment jest częścią planowanej drogi ekspresowej S7 na odcinku Naprawa - Skomielna Biała. Pod koniec września oddano już do użytku dobiegający do tunelu od strony południowej odcinek Skomielna Biała - Rabka oraz dwujezdniowy łącznik do Patelni Chabówka. Jeszcze w tym roku ma być ukończony dojazd od strony północnej, na odcinku Lubień - Naprawa. Samym tunelem kierowcy pojadą jednak dopiero w 2021 roku.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę