tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dzi przebicie najduszego tunelu drogowego w Polsce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dzi przebicie najduszego tunelu drogowego w Polsce

Autor: Janusz Bbenek 2019.10.23, 14:25 1 Drukuj

Prace nad nową, ekspresową Zakopianką idą pełną parą. Tylko 4 metry dzielą drogowców od przebicia prawej nitki tunelu pod Luboniem Małym. Będzie to najdłuższy taki obiekt w Polsce.

Już dziś pracownicy włoskiej firmy Astaldi wpuszczą światło dzienne do pierwszej nitki nowego tunelu na Zakopiance, budowanego pod górą Luboń Mały. Obiekt będzie się składał z dwóch równoległych tuneli. Jako pierwszy przebity będzie prawy - w budowie lewego jest opóźnienie spowodowane osuwiskami, które trzeba było zabezpieczyć.

NAS Analytics TAG

Same przebicia będą miały po ok. 1920 metrów długości, na obu końcach będą jednak uzupełnione elementami konstrukcji, które w końcowym etapie budowy będą zasypane ziemią. Łączna długość obiektu wyniesie wtedy 2060 metrów, dzięki czemu będzie to najdłuższy tunel drogowy w Polsce.

Budowany fragment jest częścią planowanej drogi ekspresowej S7 na odcinku Naprawa - Skomielna Biała. Pod koniec września oddano już do użytku dobiegający do tunelu od strony południowej odcinek Skomielna Biała - Rabka oraz dwujezdniowy łącznik do Patelni Chabówka. Jeszcze w tym roku ma być ukończony dojazd od strony północnej, na odcinku Lubień - Naprawa. Samym tunelem kierowcy pojadą jednak dopiero w 2021 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr