tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati podsumowuje rok 2020 - Streetfighter V4 hitem sprzedażowym
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati podsumowuje rok 2020 - Streetfighter V4 hitem sprzedażowym

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.14, 08:16 Drukuj

Ducati podsumowało rok 2020 pod kątem sprzedaży motocykli oraz działalności sportowej. Były zarówno wzloty jak i potknięcia, choć to drugie spowodowała wiosna, która była inna niż wszystkie.

Producent poinformował w komunikacie prasowym, że w 2020 roku dostarczono do klientów 48 042 motocykle, co dało spadek o 9,7%. Winnym tej sytuacji jest marzec i kwiecień, kiedy wiele krajów zarządziło twardy lockdown, a fabryka Ducati przerwała pracę. Klienci byli jednak na tyle głodni motocykli z Bolonii, że drugie półrocze było najlepszym w historii.

NAS Analytics TAG

Hitem sprzedażowym czerwonych był model Streetfighter V4, który znalazł 5730 nabywców. Doskonale poradziła sobie także rodzina Scrambler, a motocykle z tej serii trafiły do 9265 klientów. Najlepszym rynkiem były Włochy, gdzie Ducati sprzedało 7100 motocykli. Na drugim miejscu znalazły się Niemcy, gdzie sprzedaż wyniosła 5490 sztuk i wzrosła o 6,7%. Spory wzrost sprzedaży odnotowała Szwajcaria, bo aż o 11,1%, choć producent nie podaje tu konkretnej liczby egzemplarzy.

Zobacz również: Ducati Streetfighter V4 w teście Ścigacz.pl

Ducati ma także powody do zadowolenia na polu sportowym, ponieważ zdobyło tytuł mistrza świata konstruktorów w klasie MotoGP, ale też pożegnało się z dwoma zawodnikami fabrycznymi - Andreą Dovizioso i Danilo Petruccim. W 2021 roku nasze oczy będą zwrócone przede wszystkim na wyniki sprzedaży Multistrady V4 i nowego Monstera, który jest prawdziwą terapią szokową dla zatwardziałych Ducatisti przez brak kratownicowej ramy. Zmiana geometrii na bardziej miejską w połączeniu ze świetnym silnikiem powinna sprawić, że ten szczegół szybko zejdzie na dalszy plan. Oprócz tego model Supersport nieco wydoroślał i przez to będzie bardziej atrakcyjnym kąskiem dla klientów niż dotychczas.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz również
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę