tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati na sprzeda? Nowy prezes Volkwagen Audi Group nie wyklucza takiej moliwoci
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati na sprzeda? Nowy prezes Volkwagen Audi Group nie wyklucza takiej moliwoci

Autor: Raff 2018.05.07, 14:49 Drukuj

Ducati już kilkakrotnie uniknęło sprzedania. Jeszcze w ubiegłym roku prezes Audi bronił bolońskiej marki jak Rejtan. Nowy prezes VAG ma jednak własne plany na rozwój koncernu.

Wraca temat możliwej sprzedaży marki Ducati. Nowy szef grupy Volkswagena, Herbert Diess, postawił sobie za cel gruntowną optymalizację kosztów koncernu. Włoska marka, jako niezwiązana bezpośrednio z główną działalnością grupy, jest brana pod uwagę jako możliwa do zbycia.

NAS Analytics TAG

Informacje na temat ewentualnej sprzedaży Ducati przez VAG pojawiają się od czasu tak zwanej afery dieselgate, kiedy to okazało się, że Volkswagen i inni producenci z grupy fałszowali faktyczne wyniki pomiaru spalin. Akcje VAG poszybowały w dół, a koncern zmuszony został do wypłacania gigantycznych odszkodowań.

Prezes Audi, Rupert Stadler, wykluczył jednak wówczas taką możliwość, tłumacząc, że marka Ducati jest dla VAG niezwykle cenna i jej sprzedaż w ogóle nie jest brana pod uwagę.

Sytuacja zmieniła się jednak wraz z nadejściem nowego prezesa całej grupy. Herbert Diess postawił przed sobą trudne zadanie optymalizacji finansów grupy, które zostały mocno nadszarpnięte po dieselgate. Nowy prezes nie wykluczył opcji pozbycia się całości spółki lub nadania jej znacznej niezależności, co może oznaczać także sprzedaż części akcji Ducati.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr