tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati na sprzedaż? Nowy prezes Volkwagen Audi Group nie wyklucza takiej możliwości
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati na sprzedaż? Nowy prezes Volkwagen Audi Group nie wyklucza takiej możliwości

Autor: Raff 2018.05.07, 14:49 Drukuj

Ducati już kilkakrotnie uniknęło sprzedania. Jeszcze w ubiegłym roku prezes Audi bronił bolońskiej marki jak Rejtan. Nowy prezes VAG ma jednak własne plany na rozwój koncernu.

Wraca temat możliwej sprzedaży marki Ducati. Nowy szef grupy Volkswagena, Herbert Diess, postawił sobie za cel gruntowną optymalizację kosztów koncernu. Włoska marka, jako niezwiązana bezpośrednio z główną działalnością grupy, jest brana pod uwagę jako możliwa do zbycia.

NAS Analytics TAG

Informacje na temat ewentualnej sprzedaży Ducati przez VAG pojawiają się od czasu tak zwanej afery dieselgate, kiedy to okazało się, że Volkswagen i inni producenci z grupy fałszowali faktyczne wyniki pomiaru spalin. Akcje VAG poszybowały w dół, a koncern zmuszony został do wypłacania gigantycznych odszkodowań.

Prezes Audi, Rupert Stadler, wykluczył jednak wówczas taką możliwość, tłumacząc, że marka Ducati jest dla VAG niezwykle cenna i jej sprzedaż w ogóle nie jest brana pod uwagę.

Sytuacja zmieniła się jednak wraz z nadejściem nowego prezesa całej grupy. Herbert Diess postawił przed sobą trudne zadanie optymalizacji finansów grupy, które zostały mocno nadszarpnięte po dieselgate. Nowy prezes nie wykluczył opcji pozbycia się całości spółki lub nadania jej znacznej niezależności, co może oznaczać także sprzedaż części akcji Ducati.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę