tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Claudio Domenicali nowym prezesem stowarzyszenia MSMA

Claudio Domenicali nowym prezesem stowarzyszenia MSMA

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.11, 13:59 Drukuj

Szef firmy Ducati, Claudio Domenicali, został wybrany nowym prezesem stowarzyszenia MSMA, skupiającego producentów motocykli sportowych. Przejął tę funkcję od kończącego swoją kadencję pana Katsuhide Moriyamy z Hondy.

MSMA to skrót od Motorcycle Sports Manufacturers Association, czyli stowarzyszenia producentów motocykli sportowych. Organizacja ta, działająca od 1992 roku, jest wspólnym głosem producentów maszyn wyścigowych - w ich imieniu prowadzi rozmowy z władzami FIM, a także promotorami wydarzeń sportowych oraz poszczególnymi ekipami wyścigowymi.

W czasie wyścigów MotoGP w Jerez odbyło się walne zebranie członków MSMA, na którym wybrano następcę pana Katsuhide Moriyamy z Hondy, pełniącego funkcję prezesa stowarzyszenia przez ostatnią kadencję. Został nim Claudio Domenicali - doskonale wszystkim znany szef firmy Ducati. Tym samym włoski producent przejmuje pałeczkę w organizacji MSMA po raz pierwszy od 27 lat.

Sam Claudio Domenicali powiedział:

"To dla mnie zaszczyt przyjąć tę propozycję, zarówno osobiście, jak i z pozycji Dyrektora Zarządzającego Holdingu Ducati. Będziemy wywiązywać się z tego zadania ze szczególną starannością, aby w istotny sposób przyczynić się do dalszego rozwoju i wzrostu profesjonalizmu w sporcie, w aspektach, które dotyczą najważniejszych producentów motocykli."

Z perspektywy fanów wyścigów motocyklowych, musimy przyznać, że zmiany wypracowane w ostatnich latach przez zarządzającą cyklem MotoGP firmę DORNA i przedstawicieli jego poszczególnych uczestników, bardzo wyrównały rywalizację i zwiększyły widowiskowość tych zawodów. Życzymy więc Claudio i całej ekipie Ducati kolejnych sukcesów w czasie ich prezydencji w MSMA.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę