tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati jednak na sprzedaż. VW wydziela markę z korporacji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati jednak na sprzedaż. VW wydziela markę z korporacji

Autor: Jakub Olkowski 2020.11.18, 12:36 Drukuj

Po wielu plotkach Volkswagen w końcu potwierdził - grupa wydzieli Ducati, Lamborghini i Italdesign z koncernu. Dzięki temu ewentualna sprzedaż włoskich marek będzie dużo łatwiejsza...

Miesiąc temu agencja Reuters podała, że Volkswagen prowadzi rozmowy wstępne z nabywcami Ducati i Lamborghini. W zeszły piątek Herbert Diess, CEO VW potwierdził: "Pracujemy nad naszą strukturą prawną włoskich marek".  W przyszłości, jeśli VW zdecyduje się na sprzedaż marek, ułatwi to sprawę przy opracowaniu umów biznesowych.

NAS Analytics TAG

Na razie nie wiadomo, jak długo będzie trwało wydzielanie oraz kiedy się rozpocznie. Jednak plan został przyjęty. Cała strategia związana z uproszczeniem strategii operacyjnej VW jest związana z nastawieniem marki na produkcję pojazdów elektrycznych na dużą skalę.

Na ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej Wolfsburg Group, w piątek 13 listopada, zatwierdzono pięcioletni program inwestycyjny o wartości 150 miliardów euro, z czego 73 na samochody elektryczne, hybrydy i technologię cyfrową.

Przypomnijmy, że Ducati i Lamborghini są kontrolowane przez Audi, odpowiednio od 2012 i 1998 roku. W przeszłości toczyło się kilka rozmów o możliwej sprzedaży, w przypadku Ducati po raz pierwszy pięć lat temu, w 2015 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę