tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Donosy na ssiadw z motocyklami bez tablic. Nowy pomys sub
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Donosy na ssiadw z motocyklami bez tablic. Nowy pomys sub

Autor: Alonzo 2021.11.11, 16:32 Drukuj

Walka z motocyklami, jeżdżącymi po lasach, przypomina walkę z przemytem narkotyków. Za coraz większą liczbą różnych metod walki z nielegalnym procederem wydaje się podążać coraz większa liczba przypadków łamania prawa. Czy jest jakiś sposób, by motocykliści mniej chętnie jeździli tam, gdzie jest to zabronione?

Beskidy to jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc turystycznych w Polsce. Niżej położone szczyty, dużo dolin i przełęczy, stoki nie tak bardzo strome, jak te w Alpach, czy Tatrach, czyni turystykę górską w Beskidzie Śląskim łatwiejszą i bardziej dostępną dla każdego. Są to też tereny idealne do jazdy motocyklami. Nie przypadkiem w sezonie możemy spotkać na trasach Szczyrku, Wisły, czy Ustronia rzesze motocyklistów, korzystających z dobrodziejstw tamtejszych winkli i podziwiających zapierające dech widoki.

NAS Analytics TAG

Beskidy są też miejscem lubianym przez miłośników jazdy terenowej. Wiele szutrowych szlaków zdaje się być stworzonych do tego, by jeździć nimi na dwóch kołach. O ile w przypadku rowerów górskich nie ma większego problemu ze znalezieniem odpowiednich tras do jazdy, o tyle motocykle, jako pojazdy silnikowe, mają w większości przypadków zakaz wjeżdżania na szlaki turystyczne i do lasów.

Problem jazdy motocyklami crossowymi po lasach z roku na rok narasta. Służby ochrony lasów zapowiadają coraz to nowe i bardziej zaostrzone środki walki z motocyklistami, którzy jeżdżą w zabronionych miejscach. Równolegle mieszkańcy górskich terenów skarżą się na coraz większą uciążliwość z powodu jeżdżących po lasach motocyklistów. Jak donosi Portal Regionu Bielska-Białej, Żywca i Cieszyna policjanci z Ustronia wystosowali do mieszkańców tamtejszych terenów prośbę o donosy na osoby, które korzystają z pojazdów, nieposiadających tablic rejestracyjnych. Dodatkowo zapowiedziano dodatkowe kontrole terenów leśnych przez Policję i służbami Nadleśnictwa Ustroń.

Policjantów z Ustronia interesują wszelkie informacje na temat osób, które są w posiadaniu quadów i motocykli crossowych bez tablic rejestracyjnych. Liczą, że takimi informacjami mogą się podzielić między innymi mieszkańcy gminy Goleszów. Do przyjmowania takich zgłoszeń policja udostępniła numer telefonu oraz adres skrzynki mailowe: 47 85 73 810 i ustron@cieszyn.ka.policja.gov.pl.

Największym problemem dla gminy Goleszów są incydentów z nielegalną jazdą motocyklami po lasach i terenach chronionych w rejonie Góry Tuł i rezerwatu Zadni Gaj. Motocykle niszczą poszycie leśne, płoszą zwierzęta, a także przeszkadzają poruszającym się po szlakach turystom.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr