tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czy Modlin może czekać? - WMMP 2010 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czy Modlin może czekać? - WMMP 2010

Autor: Łukasz Świderek 2010.03.05, 09:38 26 Drukuj

Jak pisaliśmy w środę, minął już umówiony na spotkaniu środowiskowym termin (2. marca) ostatecznej decyzji, stanowiącej o tym, gdzie odbędzie się pierwsza runda WMMP 2010. W podwarszawskim Modlinie 1-2. maja? Czy tydzień później na torze Poznań?

Sprawa organizacji rundy WMMP w Modlinie od początku budziła wiele kontrowersji i owiana była mgiełką tajemnicy. Może i dobrze, bo duże pieniądze, jakie niewątpliwie trzeba zainwestować w przygotowanie takiej imprezy nie lubią rozgłosu. Na spotkaniu środowiskowym w grudniu ustalono więc, że ostateczna deklaracja, czy impreza się odbędzie, zostanie złożona drugiego marca. Niestety nie została, ale organizatorzy dostali jeszcze dwa dni na ostatnie działania. Wczoraj odbyło się kilka spotkań, ale podpisu zatwierdzającego imprezę nadal nie ma.

Od osoby blisko związanej z organizacją tej imprezy dowiedzieliśmy się, że poczyniony został milowy krok, a szanse na odbycie się imprezy ocenia na 80-90 procent. Potrzeba jeszcze tylko tygodnia na ostatnie ustalenia. Powstaje pytanie: tylko tygodnia, czy może aż tygodnia?

Od samego początku byliśmy zwolennikami pierwszej rundy w Modlinie i pomysłu zawodów na lotniskach w różnych częściach kraju, jednak WMMP to nie jest tylko spotkanie koleżeńskie ludzi, których łączy wspólna pasja, ale i prężny biznes. Nie można w dzisiejszej sytuacji stwarzać precedensu, że któraś runda będzie wyłącznie wirtualna, a zatwierdzana zostanie w ostatniej chwili. Co by się stało, gdyby wszystkie rundy znajdowały się pod znakiem zapytania? Rok temu już to przerabialiśmy na początku sezonu i nikomu nie było do śmiechu.

Musimy dziś mieć na uwadze nie tylko poszczególnych zawodników, ale i importerów organizujących puchary markowe, którzy inwestują pieniądze, mają plany logistyczne i zobowiązania wobec zawodników startujących w ich imprezach. Nasz kalendarz uwzględniający Modlin i nie pokazujący opcji poznańskiej może mylić zagranicznych zawodników chcących startować w Polsce. Choćby tych z Alpe Adria - ewentualne zastąpienie Modlina Poznaniem powodowałoby konflikt dat z rundą AA w Rijece.

Dobrze by było, żeby GKSM po konsultacjach z organizatorem rundy w Modlinie wydał oficjalny komunikat i określił sprawę jasno. Rozpoczęcie sezonu odbędzie się w Poznaniu, czy Modlin dostaje jeszcze czas? Jeśli tak, to jaki? Dziś zawodnicy są zagubieni, dzwonią po redakcjach, pytają znajomych. Tak ważnej rzeczy nie można rozgrywać „kanałowo". Myślę, że szybkie konsultacje GKSM, organizatora i przynajmniej promotorów pucharów markowych, a do tego jasny komunikat o wynikach załagodziłby sprawę. Oczywiście przydałaby się również konsultacja ze stowarzyszeniem zawodników i zespołów, ale takie rok temu niestety nie powstało... Szkoda, dziś mogłoby przedstawić głos motocyklistów w tej sprawie, reprezentować na Jury, składać wnioski o dotacje do Ministerstwa Sportu, dbać o swój interes. Wydaje się logicznym, że taka „komisja trójstronna" powinna zadecydować o I rundzie WMMP jeszcze przed weekendem. Zawodnicy zawsze mogą spróbować wypowiedzieć się tutaj.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia

Partner działu:

zostan partnerem

Wsparcie działu:

Grandys duo
yam paw
logo rutmar
Komentarze 10
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę