tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Carlos Checa - testy motocykla MotoGP dla Ducati?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Carlos Checa - testy motocykla MotoGP dla Ducati?

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.10.05, 09:38 Drukuj

Carlos potwierdził możliwość nawiązania współpracy z zespołem Ducati Corse w ramach testów

W dzikiej euforii jaka panowała w niedzielę, kiedy to Carlos Checa zdobył tytuł Mistrza Świata World Superbike, pominięty został jeden mały szczegół. Carlos potwierdził możliwość nawiązania współpracy z zespołem Ducati Corse w ramach testów. 

Ducati usilnie próbowało uczynić swojego Desmosedici konkurencyjnym, w związku z czym został im wyłącznie jeden dzień testowy z kierowcą MotoGP, a motocykl wciąż nie jest taki, jak trzeba. To właśnie było powodem, dla którego zespół poprosił Carlosa o pomoc przy testach rozwojowych modelu GP12.

Jak powiedział Mistrz Świata Superbike 2011:

„Jestem teraz w Ducati i musimy podjąć decyzję odnośnie roku 2012, w którym jak wiadomo pojechalibyśmy tym samym motocyklem. Niebawem przekonamy się, co zrobimy. Możliwe też, że w bliskiej przyszłości będę testował motocykl MotoGP Ducati 1000ccm. Zespół nie ma już zbyt wielu okazji do testowania z Valentino, więc zapytali, czy ja nie mógłbym tego zrobić. Myślę, że jeżeli dojdzie to do skutku, to nowym sprzętem MotoGP pojadę wcześniej, niż nowym Superbikem.”

Przypomnijmy, że nowy superbike ze stajni Ducati - 1199 Panigale trafi do WSBK dopiero w sezonie 2013 i do tego czasu Checa musiałby jeździć wciąż w zespole satelickim, na starym motocyklu. Pewnie dlatego też wciąż nie potwierdził kontraktu na sezon 2012.

Test Carlosa na Desmosedici byłby dla Ducati bardzo pozytywną dawką doświadczeń. Zespół dostanie kierowcę, który jest przecież zdecydowanie szybszy, niż regularna ekipa testująca, a na swoim 1198 Superbike wykręcał też lepsze czasy, niż Rossi na Desmosedici.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę