tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ducati 1199 Panigale - WSBK od 2013 roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ducati 1199 Panigale - WSBK od 2013 roku

Autor: Piotr Jędrzejak 2011.09.22, 09:50 9 Drukuj

Dokładnie tak, jak zapowiedział Troy Bayliss, wczoraj Ducati oficjalnie zaprezentowało swojego nowego superbika. Prezentacja to może zbyt dużo powiedziane, ponieważ nie poznaliśmy zbyt wiele konkretów, ale za to dostaliśmy ciekawy klip.

Przede wszystkim producent oficjalnie potwierdził nazwę - „Ducati 1199 Panigale”. Dodanie imienia do pojemności jest zerwaniem tradycji superbików, motocykl jest jednak przełomowy, a Panigale jest hołdem dla regionu Borgo-Panigale, w którym znajduje się fabryka. Wygląda również na to, że zarejestrowana razem z Panigale nazwa SuperQuadro odnosiła się będzie wyłącznie do silnika.

Drugą i tak naprawdę ostatnią z oficjalnych nowinek jest potwierdzenie plotek odnośnie (nie)angażowania się w Mistrzostwa World Superbike. 1199 Panigale w sezonie 2012 pojawi się wyłącznie w klasie Superstock 1000, a w Superbikach zobaczymy go dopiero w 2013 roku, najprawdopodobniej wraz z zespołem fabrycznym.

Dwuetapowa ścieżka ma pozwolić Ducati na jeszcze lepszy rozwój wersji superbike, która będzie w pełni dostosowana do otwartych zasad WSBK. Dodatkowo ograniczone pozostaną koszty uczestnictwa w klasie Superbike dla zespołów, które wciąż mogą ścigać się na 1198 i polegać na wsparciu inżynierów Ducati.

Na więcej informacji, w tym dane techniczne poczekać trzeba na listopadowe targi Eicma. Ale od czego jest internet! W Ameryce Północnej odbyło się spotkanie dealerów Ducati, na którym zaprezentowane zostało 1199 Panigale, a które klasyfikowane było jako top secret. Ktoś musiał więc puścić parę z ust. Na profilu Facebook dealera Pro Italia pokazała się krótka informacja „395/195”, po czym szybko zniknęła. Odnosi się ona najprawdopodobniej do masy oraz mocy. Plotki mówiły o około 20 KM więcej niż jest w 1198, a tymczasem dostaliśmy kolejnych 5 oczek w gratisie, z czego wyszło 195 koni mechanicznych. 395 to z kolei waga podana w funtach, co po przeliczeniu daje 179 kg. Aktualny 1198 waży 171 kg, ale na sucho. Wygląda więc na to, że wartość odnosi się do wagi z płynami, a obietnica oszczędzenia około 10 kilogramów została spełniona. 195 KM i 179 kg z płynami brzmi imponująco!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Komentarze 5
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę