tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Carioli i Herlings najlepsi podczas Grand Prix Bługarii

Carioli i Herlings najlepsi podczas Grand Prix Bługarii

Autor: Reklama 2014.04.23, 08:53 Drukuj

Sevlievo, Bługaria, 21 kwietnia – Cztery zwycięstwa i trzecie miejsce to wynik osiągnięty przez zawodników używających opon Pirelli Scorpion MX podczas wyścigu o Grand Prix Bułgarii, które było piątą rundą FIM Motocross World Championship.

Zwycięzcą w klasie MXGP został Antonio Carioli, który zaliczył udany wyścig i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. Z bardzo dobrej strony zaprezenotwał się Francuz Gautier Paulin z Yamaha Racing Factory, który wygrał pierwszy wyścig, w drugim był czwarty, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce w zawodach. Trzecią pozycję zajął Belg, Jeremy Van Horebeek.

W klasie MX2 bezkonkurencyjny okazał się mistrz świata Jeffrey Herlings, który wyprzedził swojego największego rywala do tytułu Arnauda Tonusa. Herlings krok po kroku zmniejsza dystans do prowadzącego Tonusa, którego przewaga wynosi zaledwie cztery punkty. Trzeci w ogólnej klasyfikacji był kolega Herlingsa z teamu, Jordi Tixer. Wszyscy zawodnicy jeżdżący w oponach Pirelli wybrali na przód SCORPION MX MidSoft 32F i MidSoft 32, zapewniając sobie doskonałą przyczepność i stabilność podczas jazdy po torze Sevlievo.