tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cairoli i Herlings najlepsi podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii

Cairoli i Herlings najlepsi podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii

Autor: Reklama 2014.05.27, 11:06 Drukuj

Matterley Basin, Wielka Brytania, 26 maja - W czasie ulewnego deszczu podczas ósmej rundy FIM Motocross World Championship odbywającej się w Wielkiej Brytanii, większość zawodników zdecydowała się na użycie opon Pirelli Scorpion MX MidSoft 32 Mud, które idealnie sprawdzały się na torze w czasie wyścigu.

W klasie MXGP pierwsze miejsce zajął niekwestionowany lider, Antonio Cairoli, który wyprzedził swoich najgroźniejszych rywali Clementa Desallego i Jeremiego Van Horebeeka. Ostatnie dni dla Włocha nie były dobre z powodu śmierci jego ojca, który zmarł kilka dni temu. Przed startem Cairoli nie był w najlepszej formie fizycznej i psychicznej, mimo to wygrał swój kolejny wyścig, co powinno budzić ogromny szacunek i podziw. Dzięki temu wynikowi Włoch powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej nad drugim w tabeli Francuzem.

W klasie MX2 bezkonkurencyjny okazał się mistrz świata Jeffrey Herlings, który wyprzedził swojego największego rywala do tytułu Arnauda Tonusa. Trzeci był rewelacyjnie jeżdżący w miniony weekend Tim Gajser, dla którego to było pierwsze podium w jego karierze. Warto podkreślić, że mimo złamanej ręki czwarte miejsce zajął Jordi Tixier.