tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cairoli i Herlings bezkonkurencyjni podczas GP Finlandii
NAS Analytics TAG

Cairoli i Herlings bezkonkurencyjni podczas GP Finlandii

Autor: Reklama 2014.07.15, 13:14 Drukuj

14 lipca na torze w Hyvinkää w Finlandii odbyła się 13 runda Motocrossowych Mistrzostw Świata. Podobnie jak na poprzedniej rundzie w Szwecji, w klasie MXGP dominował Antonio Cairoli, dla którego było to już 72 zwycięstwo w karierze oraz piąte podwójne w tym sezonie. Podobnie jak w przypadku pozostałych zawodników ścigających się na oponach Pirelli, motocykl Sycylijczyka został obuty w modele Scorpion MX MidSoft 32F z przodu oraz Soft 410 z tyłu, które świetnie radziły sobie na piaszczystym torze. Cairoli na cztery rundy przed zakończeniem zmagań wypracował sobie już 62 punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Jeremym Van Horebeekiem.

W Finlandii zabrakło niestety fabrycznego zawodnika Suzuki – Clementa Desalle. Belg nie zdołał dojść do siebie po upadku w Szwecji, tydzień temu. Podczas jego nieobecności, godnie zastąpił go Kevis Strijbos, który również ściga się na motocyklu Suzuki. Kevin mimo niezbyt udanych startów zdołał wywalczyć miejsce na najniższym stopniu podium.

Oba wyścigi w klasie MX2 zostały całkowicie zdominowane przez Jeffreya Herlingsa, który znany jest ze swojego zamiłowania do piaskowych torów. Holendrowi, jako jedynemu zawodnikowi w całej stawce udało się zejść poniżej 1:40 na okrążeniu. Dwunaste zwycięstwo w serii oraz 145 punktów przewagi nad drugim Jordi Tixierem jasno wskazuje na fakt, iż czołowy zawodnik fabrycznego teamu KTM, po raz trzeci z rzędu zdobędzie tytuł Mistrza Świata, najprawdopodobniej już na najbliższej rundzie w Czechach. W Finladii Herlings został sklasyfikowany przed 4 innymi zawodnikami jeżdżącymi na oponach Pirelli: słoweńskim zawodnikiem Timem Gajserem, wspomnianym kolegą z zespołu Jordim Tixierem, Dylanem Ferrandisem i Christophem Charlierem. 

Wraz z mistrzostwami świata startowali zawodnicy mistrzostw europy. W klasie EMX300 dominował Samuele Bernardini, zaś EMX250 padło łupem Holendra, Briana Bogersa. Podobnie jak czołówka z mistrzostw, panowie mieli w swoich moocyklach założone opony Pirelli Scorpion MX MidSoft 32F z przodu oraz Soft 410 z tyłu.

Czternasta runda Motocrossowych Mistrzostw Świata FIM odbędzie się 27 lipca na twardym torze w Loket, gdzie zawodnicy zmierzą się o Grand Prix Czech.

klasyfikacja GP Finlandii

Zdję™cia

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę