tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Podwójne zwycięstwo Antonio Cairoliego w motocrossowym GP Tajlandii

Podwójne zwycięstwo Antonio Cairoliego w motocrossowym GP Tajlandii

Autor: Reklama 2014.03.13, 12:58 Drukuj

W ostatnią niedzielę, w miejscowości Si Racha w Tajlandii odbyła się 2 runda tegorocznych Mistrzostw Świata w Motocrossie. Po kolejnym zwycięstwie w Grand Prix, jeżdżący na oponach Pirelli Scorpion MX Antonio Cairoli i Jeffrey Herlings są na dobrej drodze do zdobycia kolejnego tytułu mistrzowskiego.

W klasie MXGP Antonio Cairoli na dobre rozpoczął swoją pogoń za ósmym tytułem mistrzowskim. Po fantastycznym podwójnym zwyciestwie w Si Racha odzyskał czerwoną tablicę lidera serii. Jadący na oponach Scorpion MX MidSoft 32 z przodu i z tyłu as ekipy KTM'a udowodnił, że jego niedawne problemy z kostką są już przeszłością. Cairoli ze sporą przewagą pokonał w obu wyścigach jeżdżącego dla Suzuki Clementa Desalle oraz Jeremy'ego Van Horebeeka na Yamasze. Zgarnięcie całego pudła podkreśla doskonałą wydajność opon Scorpion MX na torze w Tajlandii, gdzie podłoże toru w niektórych miejscach było piaszczyste a w innych całkowicie twarde. Zajmujący w drugim biegu 5 miejsce Kevin Strijbos, z powodu awarii technicznej musiał wycofać się z rywalizacji. Mniej szczęścia miał Tommy Searle, który po upadku w pierwszym wyścigu złamał nadgarstek.

W klasie MX2 byliśmy świadkami kolejnego zwycięstwa gwiazdy KTMa – Jeffreya Herlingsa. Holender po raz kolejny ujawnił swój niezwykły talent i wytrzymałość jaka go cechuje. W pierwszym wyścigu pokonał swojego rodaka Gelnna Coldenhoffa, który zdobył dla Suzuki pierwsze od 2010 roku podium. Na czwartym miejscu w klasyfikacji zawodów uplasował się Dylan Ferrandis. Zawodnik Kawasaki wykręcił lepszy czas od Herlingsa w sobotnich kwalifikacjach, jednak w wyścigu trochę mu jednak zabrakło do najwyższego stopnia podium w MX2. Kolejna, trzecia runda odbędzie się 30 marca w Beto Carrero (Brazylia).