tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 CB1100 Retro Adventure. Honda skada hod pierwszym podrnym enduro
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

CB1100 Retro Adventure. Honda skada hod pierwszym podrnym enduro

Autor: Raff 2018.03.07, 17:08 8 Drukuj

Honda pracuje nad nowym modelem adventure, utrzymanym w stylistyce retro. Producent złożył właśnie dokumenty patentowe, które ujawniają najważniejsze fakty dotyczące przyszłego motocykla.

Za protoplastę dzisiejszych motocykli enduro, czy szerzej opisując adventure, uważa się model BMW R80 G/S z 1980 roku. Charakterystyczna stylistyka do dziś jest kanonem urody, czego najlepszym przykładem jest nawiązanie przez BMW do tamtych kształtów w modelu R nineT Urban Scrambler.

NAS Analytics TAG

Designerzy Hondy mają chyba świadomość pojawienia się nowej niszy retro adventure. Jak wynika z dokumentów patentowych, prace nad takim właśnie motocyklem trwają. Stylistyka utrzymana jest w duchu lat 80., z charakterystycznymi gumowymi osłonami zawieszenia, przednim błotnikiem i nieśmiertelnym paskiem na siedzeniu.

Konstrukcja nowego motocykla oparta zostanie o aktualny model CB1100, z którym będzie współdzielić silnik i ramę. Retro adventure otrzyma jednak wiele nowych elementów. Pierwszym z nich będzie zawieszenie - z przodu klasyczne, o długim skoku, osłonięte gumowymi manszetami. Z tyłu - co zaskakujące - wykorzystany zostanie monowahacz. Rozwiązanie to nie jest typowe dla stylistyki retro, jednak korzystnie wpływa na wygląd, co może być wskazówką dotyczącą tego modelu.

W przedniej części, nad podwójnym reflektorem nawiązującym do modelu XTZ750 znajdzie się rurowy bagażnik. Ciekawym rozwiązaniem będzie pojedynczy, asymetryczny zintegrowany wskaźnik. Jako rasowa wyprawówka, nowy model otrzyma zbiornik o dużej pojemności, zapewne około 24 l, pokaźne gmole oraz tylny stelaż do mocowania bagażu.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr