tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Brough Superior Lawrence - luksusowy motocykl stworzony na cze synnego archeologa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Brough Superior Lawrence - luksusowy motocykl stworzony na cze synnego archeologa

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.03.03, 07:56 Drukuj

Marka Brough Superior postanowiła uczcić swojego największego fana, Lawrence'a z Arabii, a efektem prac jest bezkompromisowy luksusowy motocykl.

Lawrence z Arabii, a raczej Thomas Edward Lawrence, był nie tylko archeologiem, ale także oficerem armii brytyjskiej na Bliskim Wschodzie, gdzie walczył przeciwko Imperium Osmańskiemu. Był on również zapalonym motocyklistą, a jego ukochaną marką był właśnie Brough Superior. Motocykle należące niegdyś do legendarnego archeologa osiągają astronomiczne ceny sprzedaży na aukcjach.

NAS Analytics TAG

Marka Brough Superior obecnie jest we francuskich rękach, ale nadal zachowuje swojego dumnego brytyjskiego ducha. Motocykl nawiązuje do modelu SS100, ale jest zupełnie nowym tworem. Elementy karoserii zostały wykonane z włókna węglowego, a do produkcji ramy użyto tytanu. Silnik jest konstrukcją stworzoną przez inżynierów Brough Superior - to chłodzony cieczą V-twin o pojemności 997 cm3, który generuje maksymalną moc 102 koni mechanicznych. Choć motocykl wygląda filigranowo, to zbiornik paliwa jest całkiem spory i ma pojemność 17 litrów. Masa motocykla wynosi 200 kilogramów, co mieści się w standardach klasy naked. Zarówno z przodu jak i z tyłu mamy zawieszenie wahaczowe współpracujące z regulowanymi amortyzatorami.

Brough Superior Lawrence będzie mocno limitowany - na rynek trafi 188 sztuk tego motocykla. Liczba nawiązuje do roku urodzin Lawrence'a z Arabii, który przyszedł na świat 16 sierpnia 1888 roku w brytyjskim Tremadog. Cena motocykla nie jest znana, ale dla kupujących tak nietuzinkowe sprzęty zapewne ma ona marginalne znaczenie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr